Sportovní akce školy

 • 9.6.2022
  Správce

  VLTAVA PODRUHÉ

  Protagonisty druhého dějství letošních vodáckých kurzů se stali studenti druhých ročníků oboru IT. Od 30. 5. do 3. 6. splouvali taktéž řeku Vltavu, která se pro pořádání školních akcí zdá být nejvhodnější vzhledem k veškerému nabízenému zázemí.

  „Vydejte se s námi po plynoucí hladině řeky. Připlujte do míst, která jsou na dosah, a přesto exotická, neboť tam vodák dospěl mávnutím pádla. Vdechněte opojný vzduch lesů a svěží vůně vody. Je čas zažít tolik romantiky, kolik se jen do lodního pytle vejde…“ Zdeněk Šmíd

  Protože volání řeky nelze odolat, tradičně jsme letos pokořovali nejkrásnější úsek na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. I přes některá cvaknutí, která se jistě stanou legendárními, nakonec všichni zdárně překonali nástrahy jezů, peřejí, „volejů“ i kamenitých mělčin.

  Na druhý kurz vyrazilo 54 studentů ze tříd I2A, I2B a I2C. Vedoucím kurzů byl ve své premiéře Martin Říha, pedagogický dozor prováděli učitelé Romana Junková, Kryštof Tišer, Jiří Klíma a Helena Jandová.

  Týden se nesl ve znamení až luxusního vodáckého počasí. Dvakrát pršelo pouze přes noc, na vodě nás hřály sluneční paprsky až tolik, že se ošetřovaly drobné popáleniny chladivým Panthenolem. Pobyt na řece si díky vlastnímu instruktorovi zajišťovala sama škola, spřátelený Ka-servis nám poskytl vodácké vybavení a přepravu zavazadel. Mezi sportovní aktivity se vměstnaly také historické exkurze do Rožmberka nad Vltavou a Českého Krumlova. Všechna dobrodružství vodáckého kurzu i vypečené sluníčko jsme nakonec zvládli bez úrazu a v dobré pohodě.

  Věříme, že i přes drobná úskalí se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece, ke které se třeba budou i díky kurzu vracet.

  Mgr. Helena Jandová

   

  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz
 • 3.6.2022
  Správce

  Vodácký kurz, aneb škola na vodě

  Hydromechanika, silové působení proudící kapaliny na těleso, Archimédův zákon nebo skládání rychlostí? Teorii a rovnice jsme pro tentokrát hodili za hlavu a vyrazili si ověřit nejen mechaniku kapalin, ale hlavně jsme vyrazili pro krásné zážitky do jarní přírody na řeku Vltavu.

  Celkem 44 žáků ze tříd SC2, SM2, EA2 vyplulo 16.5.2022 z Vyššího Brodu po proudu směrem na České Budějovice. Vodácký kurz byl naplánován na pět dní, od pondělí do pátku, s postupnými zastávkami v Rožmberku, Českém Krumlově a na Zlaté Koruně, s cílem v Boršově nad Vltavou.

  Na lodích jsme urazili přes 70 km a úspěšně překonali 11 jezů. Příjemným odpočinkem od pádlování byla středeční celodenní prohlídka Českého Krumlova s odborným výkladem Mgr. Martina Říhy o historii rodu Rožmberků, architektonických skvostech města a konstrukci kamenných mostů.

  Přes počáteční rozpaky a respekt před divokou vodou se všechny posádky perfektně vyrovnaly s problematikou ovládání lodí a pobytem v přírodě a lehce unavení dorazily v pátek v poledne do cíle. Při zpáteční cestě autobusem do Jičína, tak mohli všichni žáci spřádat plány na odborné praxe ve firmách, které je čekají v následujících dvou týdnech.

  Ing. Stanislav Pleva

   

  2022 Vodácký kurz 2022 Vodácký kurz
  2022 Vodácký kurz

   

 • 20.4.2022
  Správce

  Držíme se dobrých tradic aneb 19. ročník volejbalového Memoriálu Petra Letošníka úspěšně za námi

  V letošním školním roce proběhl po covidové pauze v tělocvičně VOŠ a SPŠ, Jičín v měsíci březnu a dubnu již úctyhodný 19. ročník Memoriálu Petra Letošníka ve volejbale. Toto zápolení a sportovní setkávání v duchu fair play věnujeme vzpomínce na našeho bývalého kolegu, Petra Letošníka.
   

  Memoriál Petra Letošníka je pojat jako mezitřídní volejbalový turnaj studentů naší školy, kdy se v základních kolech utkávají mezi sebou družstva tříd ze stejného ročníku a vítězové ročníku postupují do semifinálového kola. Letos se do semifinále probojovaly tyto třídy: ST1B/EA1, SC2, SM3/SC3, SM4A/SC4A a I4B. V semifinále se do turnaje již tradičně zapojilo i družstvo složené z učitelů a zaměstnanců školy.

  Vyvrcholení celého turnaje jako vždy představovaly finálové zápasy, které se sehrály v tělocvičně školy na elektro oddělení ve čtvrtek 7. dubna 2022.

  Utkání o 3. místo nabídlo divákům mnoho zajímavých momentů, celkem přesvědčivě však nad I4B vyhrála třída SM4A/SC4A v poměru 2:0.

  Ve finálovém utkání tentokrát družstvo učitelů určitě nebylo favoritem, jelikož v semifinálové skupině s žáky třídy SM3/SC3 prohrálo 2:1 na sety.

  Díky velmi dobrému a soustředěnému výkonu ale kantoři ani tentokrát nenašli přemožitele a obhájili turnajové vítězství již potřetí v řadě. Třídu SM3/SC3 porazili, doslova před plnou tělocvičnou, na centrkurtu elektra v poměru 3:2 na sety.

  Z rukou paní ředitelky Vojtěchové tak opět převzal učitelský tým školy putovní pohár, nejúspěšnější třídy byly oceněny taktéž, a to věcnými odměnami věnovanými SRPŠ.

  Poprvé v historii Memoriálu Petra Letošníka se v turnaji představilo všech 21 tříd učňovských a středoškolských oborů naší školy, což je opravdu skvělou vizitkou sportovního nadšení všech našich žáků.

  Během turnaje bylo celkem odehráno 46 zápasů a 119 setů, přičemž některé zápasy, hrané v semifinálovém a finálovém dni, měly opravdu velmi dobrou volejbalovou úroveň.

  Za rok opět pod „vysokou sítí“ na shledanou!

  Martin Říha

  Memoriál 2022 Memoriál 2022
  Memoriál 2022 Memoriál 2022

 • 3.3.2022
  Správce

  VOLEJBALOVÝ VÝBĚR V AKCI

  Náš školní tým reprezentoval v Nové Pace školu v zápase ve volejbale. Bitva na sportovním poli byla nejen zkouškou fyzické kondice, ale i ducha ve smyslu fair play.

  Ve středu 2. 3. 2022 se náš školní volejbalový výběr ve složení Radek Kulhánek (SC3), Vojtěch Truneček (SC3), Michal Mader (SC3), Vít Barochovský (EA1), Šimon Rovný (SC4A), Albert Pour (I4B), Šimon Hájek (EA4) zúčastnil okresního kola v Nové Pace.

  Turnaj chlapců a dívek pořádalo Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická v krásných prostorách sportovní haly Základní školy Nová Paka. V prvním utkání náš tým získal jednoznačně všechny tři sety proti domácímu výběru Střední škole gastronomie a služeb. Druhé utkání byl tento tým poražen výběrem z Jičínského Lepařova gymnázia. Ve finále naši chlapci předvedli pěkný výkon, ale bohužel podlehli týmu Jičínského Lepařova gymnázia, který má ve svém kádru hned několik extraligových hráčů.

  Tímto děkujeme našim studentům za důstojnou reprezentaci školy a zároveň posíláme gratulace na jičínské Gymnázium, které ovládlo taktéž dívčí část turnaje.

  2022 volejbal 2022 volejbal
  2022 volejbal 2022 volejbal
  2022 volejbal 2022 volejbal
  2022 volejbal 2022 volejbal
 • 3.3.2022
  Správce

  ZIMNÍ DOBRODRUŽSTVÍ 1. ROČNÍKŮ

  A byla zima. Konečně ta pravá zima. Bílá, mrazivá, třeskutá, nádherná. Nejkrásněji vypadá tam, kde se sněhobílé kopce dotýkají blankytných nebes. A právě tam se letos opět vypravili studenti 1. ročníků na lyžařský výcvikový zájezd.

  Po roční covidem vynucené přestávce se v letošním školním roce opět konal studenty prvních ročníků tolik oblíbený lyžařský výcvik. Tradiční destinace na Moravské boudě v 1225 m.n.m. zajistila dostatečné množství sněhu pro zimní sportování. Rozmary počasí si tentokrát Krakonoš ponechal pro sebe a účastníky kurzu odměnil nádherným slunečným počasím se sem tam přechodně zataženou oblohou. Studenti potrápili skluznice na sjezdovce u Davidových Bud i v běžeckých stopách. Zájemci si užili všemožných kousků na snowboardu. V rámci celodenního výletu si skupina odvážných běžkařů i nadšených pěších turistů vychutnala překrásné horské výhledy za svitu paprsků. To vše pod taktovkou zkušených instruktorů, kteří se snažili vylepšit jejich lyžařské umění, ale i pomoci s neposednou výbavou, pohladit po duši vlídným slovem či zašít roztrhané kalhoty. Na celý týden se ze všech stali nerozluční parťáci, kteří se na sebe mohli ve všem spolehnout.

  Konané večerní přednášky měly za úkol účastníky seznámit s teoretickou přípravou na běžecké i sjezdové lyžování, taktéž na jízdu na snowboardu, představit nové trendy v oblasti vybavení, vysvětlit dynamicky se rozvíjející fenomén skialpinismu na našich horách.

  Nakonec se všichni vrátili z LVZ v pořádku a bez zranění. A snad i s nezapomenutelnými zážitky, které si člověk může odvézt jen z hor. Poděkování za pomoc patří všem zúčastněným instruktorům, paní Havrdové, paní Junkové, panu Pavlíčkovi a panu Vaníčkovi. Výjimečně přátelská atmosféra, ovšem samozřejmě v respektu k daným pravidlům, přispěla k příjemnému prožití celého týdne, na který budeme všichni rádi vzpomínat.

  Jiří Klíma

  2022 LVZ 2022 LVZ
  2022 LVZ 2022 LVZ
 • 24.1.2022
  Správce

  KRAJSKÉ KOLO SUBTERRA CUPU

  Po velikém předvánočním úspěchu v meziškolním turnaji ve florbale se naše družstvo zúčastnilo krajského kola v Předměřicích nad Labem.

  Ve středu 19. ledna 2022 jsme zavítali do Předměřic nad Labem, kde proběhlo krajské finále florbalového Subterra Cupu.

  S vítězi ostatních okresních kol jsme sehráli velmi vyrovnaná a pohledná utkání, nakonec naši hoši obsadili z celkového počtu 45 přihlášených škol z Královéhradeckého kraje vynikající 3. místo!

  Přičemž 2. místo bylo skutečně na dosah. Při zpětném hodnocení tým velmi mrzlo, že alespoň jedna ze dvou remíz, které na turnaji uhrál, neskončila naším vítězstvím. Jeden z našich hráčů, Adam Pazderník (SC3), byl dokonce zvolen do „all-star“ sestavy celého turnaje.

  Vítězem turnaje se bez ztráty bodu zaslouženě stalo Gymnázium B. Němcové HK, které si tak zajistilo postup do celostátního kola.

  Škola tímto děkuje svým žákům za vynikající sportovní reprezentaci.

 • 4.1.2022
  Správce

  ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ V SUBTERRA CUPU 2021/2022

  Nejen učením živ jest člověk, proto ctíme kromě rozvoje ducha také rozvoj těla a účastníme se sportovních aktivit. V pátek 10. 12. 2021 naši kluci skvěle reprezentovali školu na meziškolním turnaji ve florbale.

  Po delší pauze se ve sportovním areálu v Jičíně konal meziškolní turnaj ve florbale. V pátek 10. 12. 2021 se jej účastnilo družstvo našich studentů v sestavě: Červený (I4B); Kopecký (I3B); Sedláček, Grund a Hamšík (I3A); Pazderník a Svoboda (SM3/SC3); Steiner (SC2); Tuček (I2C); Klikar a Szturc (ST1B/EA1); Valeš a Velich (ST1A). Turnaje se zúčastnilo 5 středních škol z jičínského okresu: LG Jičín, SPŠKa Hořice, Gymnázium Hořice, MOA Jičín a naše škola.

  Naši studenti velmi mile překvapili výbornou hrou. Všechny ostatní školy porazili a s celkovým výsledkem 10:0 celý turnaj vyhráli!

  Vítězstvím v tomto turnaji si zároveň zajistili postup do krajského kola, které se uskuteční na přelomu ledna a února 2022 v Hradci Králové.

 • 21.12.2021
  Správce

   

  PŘEDVÁNOČNÍ TURNAJ V SÁLOVÉM FOTBALE

  Po dvou „covidových“ letech se na naší škole opět podařilo uspořádat tradiční mezitřídní předvánoční turnaj v sálovém fotbale, který proběhl v pondělí 13. 12. a v úterý 14. 12.

  Obsazenost byla vynikající, turnaje se zúčastnilo 19 tříd a jedno družstvo učitelů, které nastoupilo v turnaji maturitních ročníků.

  Mezi I. ročníky se nejvíce dařilo žákům z I1B, kteří tento turnaj ovládli.

  Turnaj „druháků“ zcela zaslouženě vyhrála silná fotbalová třída SC2.

  Z našich „třeťáků“ excelovali studenti z I3A a mezi „maturanty“ zvítězila třída SM4A/SC4A.

  Bohužel ne výsledkově, ale zcela určitě kvalitou předvedené hry, ozdobilo fotbalová klání družstvo učitelů.

  Všichni jsme alespoň část školního adventu mohli strávit i jinak než ve školních lavicích, za to jsme určitě moc rádi!

  Zároveň pevně věříme, že na jaře se opět v rámci sportovního zápolení sejdeme, tentokrát při tradičním Letošníkově memoriálu ve volejbale.

  Krásné Vánoce a do nového roku 2022 jen to nejlepší přejí všem studentům i kolegům tělocvikáři

  Martin Říha a Kryštof Tišer

   

  2021 Fotbalový turnaj 2021 Fotbalový turnaj
  2021 Fotbalový turnaj 2021 Fotbalový turnaj

   

 • 6.3.2020
  Správce

  Zhasni si a sni sny o bílé zimě

  Studentům prvních ročníků, kteří měli zájem se zúčastnit, se takový sen o bílé zimě splnil na lyžařském školním kurzu, který proběl od 22. do 29. 2. 2020. V předtuše bujarých zimních radovánek vyrazili do Krkonoš, kde přece jen i v letošní bídné zimě nějaký sníh napadl. Pod dohledem vydařené sestavy pedagogů si užili krásný týden v takřka pohádkové zimě.

  V letošním školním roce pořádala škola pro studenty prvních ročníků již tradičně lyžařský výcvik. Lokalita Moravská bouda 1225 m.n.m. zajistila nakonec dostatečné množství sněhu. Dala však poznat i rozmary horského počasí od vichřice, deště, chumelenice až po modré nebe se sluncem. Studenti potrápili skluznice na sjezdovce u Davidových Bud, v běžeckých stopách. Letos nově přibyla i možnost užít si výcvik na snowboardu. To vše pod taktovkou zkušených instruktorů, kteří se snažili vylepšit jejich lyžařské umění. Konané večerní přednášky měly za úkol účastníky seznámit s teoretickou přípravou na běžecké i sjezdové lyžování, taktéž na jízdu na snowboardu, seznámit s novými trendy v oblasti vybavení, vysvětlit dynamicky se rozvíjející fenomén skialpinismu na našich horách. Celodenní výlet na horský hřeben se letos vzhledem k povětrnostním podmínkám nakonec nekonal, hezké dny si účastníci kurzu užívali především aktivně na lyžích a prknech.

  Nakonec se všichni vrátili z LVZ v pořádku, bez zranění a se vším vybavením. A snad i s nezapomenutelnými zážitky, které si člověk může odvézt jen z hor. Poděkování patří všem zúčastněným instruktorům, panu Říhovi, panu Pavlíčkovi a paní Havrdové, za pomoc. Výjimečně přátelská atmosféra, ovšem samozřejmě v respektu k daným pravidlům, přispěla k příjemnému prožití celého týdne, na který snad budou všichni rádi vzpomínat.

  Jiří Klíma

 • 13.2.2020
  Správce

  MEZITŘÍDNÍ TURNAJE

  v malé kopané

  Na konci pololetí se konal v tělocvičně naší školy už 13. ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. V úterý 28. 1. se utkalo 9 tříd z 1. a 4. ročníků, druhý den hrálo 9 tříd z 2. a 3. ročníků. Celkem bylo sehráno 32 zápasů. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

  Konečná pořadí

  1. ročníky

  1. místo I1A
  2. místo SOU1
  3. místo ST1

  2. ročníky

  1. místo ST2A
  2. místo SOU2
  3. místo ET2/SC2B

  3. ročníky

  1. místo ST3A
  2. místo ET3/SC23
  3. místo SOU3

  4. ročníky

  1. místo ST4B
  2. místo ST4A
  3. místo I4B

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a proběhla ke spokojenosti všech účastníků. Stejně jako volejbalový Memoriál P. Letošníka má i tento turnaj své pevné místo v ročním kalendáři školy.

  J.Smolík
  učitel TV

   

  2020 malá kopaná 2020 malá kopaná
  2020 malá kopaná 2020 malá kopaná
 • 14.1.2020
  Správce

 • 5.6.2019
  Správce

  VLTAVA 2019 – VODÁCKÉ KURZY

  „Vydejte se s námi po plynoucí hladině řeky. Připlujte do míst, která jsou na dosah, a přesto exotická, neboť tam vodák dospěl mávnutím pádla. Vdechněte opojný vzduch lesů a svěží vůně vody. Je čas zažít tolik romantiky, kolik se jen do lodního pytle vejde…“ Zdeněk Šmíd

  Protože volání řeky nelze odolat, i v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu v termínech 13. – 17. 5. a 27. – 31. 5. 2019. Tradičně jsme splouvali nejkrásnější úsek na řece Vltavě mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi. I přes některá cvaknutí, která se jistě stanou legendárními, nakonec všichni zdárně překonali nástrahy jezů, peřejí, „volejů“ i kamenitých mělčin.

  Prvního kurzu se zúčastnilo celkem 44 studentů ze tříd ST2A, ST2B a ET2. Na druhý kurz vyrazilo 32 studentů tříd I2A a I2B. Vedoucím kurzů byl tradičně Jaroslav Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Zdeněk Kořínek st., Romana Junková, Tomáš Pavlíček, Martin Říha, Jiří Klíma a Helena Jandová.

  Oba týdny se nesly ve znamení nezvykle nepříznivého počasí. V prvním týdnu velice chladné, na vodě jednou dokonce i sněžilo. Ve druhém více pršelo, vodu jsme si vychutnali ze všech stran. Ani jednou tedy nebylo možné zařadit noční splutí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece zajišťoval vodácký instruktor od Ka-servisu, který nám také poskytl vodácké vybavení. Všechna dobrodružství vodáckého kurzu i nepřízeň počasí jsme nakonec zvládli bez úrazu a v dobré pohodě.

  Věříme, že i přes drobná úskalí se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece, ke které se třeba budou i díky kurzu vracet.

  Jaroslav Smolík, učitel TV

   

  2019 vodácký kurz 2019 vodácký kurz
  2019 vodácký kurz 2019 vodácký kurz
 • 3.5.2019
  Správce

  Sportovní reprezentace naší školy ve školním roce 2018/2019

  Jak je již dobrým zvykem, také v letošním školním roce se naše škola zúčastnila mnoha meziškolních sportovních soutěží. Naši studenti ve školním roce 2018/2019 reprezentovali „průmku“ v atletice, přespolním běhu, volejbale, fotbale a florbale.

  Z okresních kol do krajských finále jsme postoupili ve volejbale, přespolním běhu a v sálovém i klasickém fotbale. V atletice nám postup do vyšší soutěže unikl doslova o pár bodíků.

  Krajská kola byla pro naše studenty v tomto školním roce výkonnostním maximem, na republiková finále se nám už v žádném ze sportů postoupit nepodařilo.

  Ale dobré výkony zejména ve fotbale a přespolním běhu pro nás jsou do dalších let velkým příslibem.

  Ze studentů, kteří naši školu v tomto roce reprezentovali, je nutno vyzvednout výkony běžců přespolního běhu - Jonáše Gottsteina (SC2A) a Víta Štefana (ST1A), kteří se umístili mezi jednotlivci krajského finále v první desítce závodníků jistě i proto, že oba patří mezi dorostenecké reprezentanty ČR v orientačním běhu!

  Mgr. Martin Říha

 • 10.4.2019
  Správce

  Lyžařský kurz 2018/19

  V letošním školním roce se tradičně pořádal lyžařský výcvik. Lokalita Moravská bouda 1225 m.n.m. nám zajistila dostatečné množství sněhu, ale i velice proměnlivé počasí. Zažili jsme sluníčko, déšť i „bílou tmu“. Žáci okusili sjezdové i běžecké lyžování pod dohledem zkušených instruktorů, kteří se snažili vylepšit jejich lyžařské umění. Konané večerní přednášky měly za úkol účastníky seznámit s teoretickou přípravou na běžecké i sjezdové lyžování, seznámit s nový trendy v oblasti vybavení, vysvětlit dynamicky se rozvíjející skialpinismus na našich horách. Celodenní výlet na horský hřeben směrem na Vysoké kolo jsme museli nakonec zkrátit. Velice silný vítr, i když za slunečného počasí, některým z nás unášel dokonce čepice. Sestoupili jsme proto do nižších oblastí, tam bylo slunečné počasí bez větru velice příjemné. Nakonec jsme se vrátili z LVZ všichni v pořádku, bez zranění a se vším vybavením. Velice rád bych poděkoval všem zúčastněným instruktorům, panu Vaníčkovi, Říhovi, Pavlíčkovi a paní Havrdové, za pomoc. Doufám, že všichni účastníci si kurz užili a budou na něj rádi vzpomínat.

  Jiří Klíma

   

  Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019
  Lyžařský výcvik 2019
 • 8.4.2019
  Správce

  Vyzkoušeli jsme olympijský sport – Curling

  V rámci hodiny tělesné výchovy jsme měli možnost vyzkoušet si na zimním stadionu v Jičíně curling. Hru pro 4 hráče, jejichž cílem je umístit co nejvíce svých kamenů ke středu kruhu vzdáleného 40m a to vše na ledě s využitím skluzu (slidu) a dvou metařů, kteří před hozeným kamenem zametají.

  Curling je i divácky pozoruhodný sport, který i pro laika nabízí mnoho otázek. Tak tomu bylo i se studenty, kteří hned zpočátku začali zkoumat váhu kamenů opakovaným zvedáním. Kolik to může vážit? Cože??? Skoro 20 kg? Po procitnutí z překvapení se všichni kamenů rychle vzdali a vrátili je, kam patří. Na led.

  První cvičení na vypouštění a rotaci kamene zvládli perfektně. Nácvik skluzu byl již o něco složitější. Na kluzkém ledě je nutné udržet správný balanc, aby mohlo dojít k puštění kamene ve směru jízdy. Zde se projevili zejména atleticky nadaní jedinci, kteří se s těmito nástrahami rychle vyrovnali. Posledním problémem byl odhad rychlosti vypouštěného kamene. I s touto překážkou se žáci rychle vypořádali a ve dvou cvičných endech již některé kameny končily v kruzích na druhé straně. A protože se někteří po skončení ukázky ptali, zda je možnost si v Jičíně curling zahrát, dovolím si nasměrovat zájemce na www.curlingjicin.cz , kde naleznou potřebné informace pro příští sezónu, která začíná na konci září.

   

  Curling 2019 Curling 2019
 • 9.7.2018
  Správce

  SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY - 2018

   

 • 7.6.2018
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2018

  14. – 18. 5. a 28. 5. – 1. 6. 2018

  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhal na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.

  Letos se 1. turnusu zúčastnilo celkem 53 studentů tříd ST2A, ST2B a ET2. 2. turnusu se zúčastnilo 36 studentů tříd I2A a I2B. Vedoucím kurzů byl J. Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Kořínek st., Kořínek ml., Říha, Junková, Pavlíček a Klíma.

  Oba týdny bylo velice odlišné počasí. První turnus bylo proměnlivé počasí a chladné ve druhém slunečné a teplé, takže bylo možné zařadit noční splutí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece byl zajištěn vodáckým instruktorem od Ka-servisu, který nám také zajistil vodácké vybavení. Všechny nástrahy vodáckého kurzu jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků.

  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

  Jaroslav Smolík

  Učitel TV

   

  Vodácký kurz 2018 Vodácký kurz 2018
  Vodácký kurz 2018 Vodácký kurz 2018
 • 4.4.2018
  Správce

  Lyžařský kurz 2017/2018

  Lyžák 2018

  V letošním školním roce se zúčastnilo 37 žáků prvních ročníků lyžařského výcviku v oblasti Krkonoš. Ubytování bylo zajištěno na Moravské boudě, která se nachází v nadmořské výšce 1 225 m n. m. Termín výcviku byl zvolen od 24. 2. do 3. 3. 2018. Ukázalo se, že zrovna v tomto týdnu klesly v celé Evropě teploty k – 20 °C a nevyhnulo se to i Krkonoším. Slunečné počasí, které panovalo skoro přes celý týden, vyrovnalo nízké teploty. Žáci se měli možnost zdokonalit v lyžařském i běžkařském umění pod vedením výborných instruktorů. V rámci odpočinkového dne jsme se projeli na adrenalinové sáňkařské dráze. Další den jsme si udělali výlet na Sněžné jámy, Labskou boudu a zpět. Tentokrát jsme zvolili chůzi místo běžek. Jak se ukázalo, volba to byla výborná. Všichni si túru užili, jasné počasí a sluníčko potěšily. Mnozí účastníci kurzu se velice zdokonalili ve svém lyžařském umění. Mohu říct, že to bylo opravdu vidět. Doufám, že účastníci  lyžařského výcviku odjížděli se zážitky. Děkuji Všem žákům a instruktorům, panu Pavlíčkovi, Vaníčkovi a Říhovi, za vydařený týden na horách.

  Jiří Klíma

  Lyžák 2018

   

   

 • 3.1.2018
  Správce

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE v malé kopané

  V posledních dnech starého roku se konal v tělocvičně naší školy už 11. ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve čtvrtek 21. 12. se utkalo 9 tříd z 2. a 3. ročníků, druhý den hrálo 8 tříd z 1. a 4. ročníků. Celkem bylo sehráno 33 zápasů. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

  Konečná pořadí

  1. ročníky 2. ročníky 3. ročníky 4. ročníky
         
  1. místo   ST1A 1. místo    ST2B 1. místo    ST3 1. místo    ST4B
  2. místo    I1B    2. místo    I2B    2. místo    I3A    2. místo    I4B
  3. místo    SOU1 3. místo    I2A 3. místo    I3B/ET3 3. místo    EA4

   

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a proběhla ke spokojenosti všech účastníků. Stejně jako volejbalový Memoriál P. Letošníka má i tento turnaj své pevné místo v ročním kalendáři školy.

  J.Smolík
  učitel TV

 • 5.6.2017
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2017

  15. – 19. 5. a 29. 5. – 2. 6. 2017

  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhal na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.

  Letos se 1. turnusu zúčastnilo celkem 37 studentů tříd I2A, I2B a ET2. 2. turnusu se zúčastnilo 26 studentů tříd SC2 a SM2. Vedoucím kurzů byl J. Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Kořínek st., Kořínek ml.a st., Bret a Klíma.

  Oba týdny bylo velice pěkné slunečné počasí. Letos jsme opět mohli pokaždé zařadit noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece byl zajištěn vodáckým instruktorem od Ka-servisu, který nám také zajistil vodácké vybavení. Večerní posezení u ohně bylo zpříjemněno zpěvem za doprovodu kytar. Všechny nástrahy vodáckého kurzu jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků.

  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

  Jaroslav Smolík

  Učitel TV

  2017 Vodácký kurz 2017 Vodácký kurz
  2017 Vodácký kurz 2017 Vodácký kurz
 • 4.4.2017
  Správce

  SÁLOVÁ KOPANÁ

  Krajské kolo

  V pátek 31. 3. 2017 se konalo v Jičíně krajské kolo středoškolských her v sálové kopané. Do tohoto turnaje se přihlásily 4 školy. Utkání se hrála „každý s každým“ na 1 x 20 min. hrubého času.

  Výsledky našeho družstva:

  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. Trutnov 1 : 0
  Branky: Ložek

  VOŠ a SPŠ Jičín - OA Kostelec 2 : 0
  Branky: Šmíd 2

  VOŠ a SPŠ Jičín - LG Jičín 0 : 0 pen. 0 : 1

  Konečné pořadí:

  1. VOŠ a SPŠ JIČÍN
  2. LG Jičín
  3. Gym. Trutnov
  4. OA Kostelec

  Naší školu reprezentovali:

  I4A – Starý A., Ložek M., ET4 – Postolka M., ST2 – Zuzánek V., Typlt L. - brána, Hakl F., Šmíd O., I2A – Mika J., I3A – Mudroch R.

  Smolík – uč.TV

   

  Krajske kolo kopana 2017  
 • 28.3.2017
  Správce

  SÁLOVÁ KOPANÁ

  Okresní kolo

  V pátek 24. 3. 2017 se konalo v Jičíně okresní kolo středoškolských her v sálové kopané. Do tohoto turnaje se přihlásilo 6 škol. Utkání se hrála ve 2 skupinách na 1 x 15 min. hrubého času.

  Výsledky našeho družstva ve skupině:

  VOŠ a SPŠ Jičín - MOA Jičín 3 : 0
  Branky: Postolka, Mika, Ložek

  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. Hořice 2 : 0
  Branky: Starý, Mudroch

  Konečné pořadí ve skupině:

  1. VOŠ a SPŠ JIČÍN 6 b.
  2. MOA Jičín 3 b.
  3. Gym. Hořice 0 b.

  Semifinále

  VOŠ a SPŠ Jičín - SŠGS Nová Paka 3 : 0
  Branky: Starý, Hakl, Šmíd

  Finále

  VOŠ a SPŠ Jičín - MOA Jičín 3 : 1
  Branky: Starý 2, Postolka

  Naší školu reprezentovali:

  I4A – Starý A., Ložek M., ET4 – Postolka M., ST2 – Zuzánek V., Typlt L., Hakl F., Šmíd O.,
  I2A – Mika J., I3A – Mudroch R.

  Smolík – uč.TV

   

 • 23.3.2017
  Správce

  FLORBAL – 2. místo v krajském kole

  V letošním školním roce jsme po roce opět postoupili do krajského kola, které se konalo 22. března 2017 v Hradci Králové. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 vítězů okresních kol a pořádající Biskupské Gymnázium Hradec Králové. Hrálo se ve dvou skupinách, dále semifinále a utkání o pořadí. Hrací doba byla 2 x 8 min. hrubého času.

  Utkání našeho družstva ve skupině:

  VOŠ a SPŠ Jičín - Bis.Gym. Hr. Králové 1 : 1 branky: Postolka

  VOŠ a SPŠ Jičín - SPŠ Kostelec 3 : 1 branky: Postolka, Svoboda, Zuzánek

  Těmito výsledky jsme obsadili první místo ve skupině a postoupili do semifinále.

  Semifinále:

  VOŠ a SPŠ Jičín - SPŠ Trutnov 4 : 0 branky: Postolka 2, Kotula, Šmíd

  V tomto utkání jsme jasně soupeře přehráli a bez problémů postoupili do finále.

  Finále:

  VOŠ a SPŠ Jičín - Bis.Gym. Hr. Králové 1 : 2 branky: Kotula

  Ve finálovém utkání jsme se opět utkali s Gym. Hradec Králové a výsledek v základní hrací době skončil také 1 : 1. V samostatných nájezdech jsme ale podlehli 1 : 2, když jediný úspěch zaznamenal student 1. ročníku J. Pěnička (kovaný florbalista), neúspěšní byli maturanti Postolka a Kotula (na bruslích by snad byli úspěšnější).

  Umístěním na 2. místě v krajském kole dosáhli naši florbalisté nejlepšího výsledku v tomto sportovním odvětví.

  Naši školu reprezentovali:

  I4A – Starý Adam, Hruška Adam, ET4 – Postolka Miroslav, ST1B – Pěnička Jakub, SC2 – Zuzánek Vladimír, Šmíd Ondřej, SC4 – Kotula Lukáš, OB2 – Šidlichovský Petr (brankář)

  I 2A – Mudroch Roman, Svoboda Stanislav

  Smolík Jar.

  učitel TV

 • 17.3.2017
  Správce

  HÁZENÁ – REPUBLIKOVÉ FINÁLE SŠ

  Ve dnech 14. – 15. března 2017 se uskutečnilo v Plzni republikové finále v házené chlapců a dívek kategorie V. (roč. 1997-2001). Do tohoto finále se probojovali studenti VOŠ a SPŠ Jičín vítězstvím v krajském kole nad LG Jičín a v kvalifikaci výhrou nad SPŠ Liberec. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin.

   

  Výsledky ve skupině:

  VOŠ a SPŠ Jičín - SPŠ Plzeň 27 : 27

  Branky: Kozubík 7, Krčka 13, Šachl 5, Podobský 2

  - SOU Plzeň 24 : 18

  Branky: Kozubík 3, Krčka 12, Šachl 5, Podobský 2, Starý 2

  Po těchto výsledcích jsme obsadili 1. místo ve skupině a postoupili do semifinále, kde jsme se utkali se druhým z druhé skupiny.

  Semifinále:

  VOŠ a SPŠ Žďár n/S - VOŠ a SPŠ Jičín 37 : 18

  Branky: Krčka 3, Kozubík 11, Šachl 2, Starý 1, Havránek 1

  Utkání o 3. místo:

  V tomto utkání jsme se opět utkali se SOU Plzeň a podruhé se nám už nepodařilo zvítězit. Na hráčích už byla znát únava z předešlých zápasů, ale přesto bojovali o výsledek do posledních minut.

  Zápas skončil 24 : 22 ve prospěch Plzně.

  Branky: Kozubík 4, Krčka 7, Šachl 4, Podobský 2.

  Závěrem je třeba našim studentům poděkovat za obhajobu 4. místa z minulého školního roku a za vzornou reprezentaci naší školy a jičínské házená. Věřím, že při širším kádru by naše umístění bylo ještě lepší. Nejlepším střelcem celého turnaje byl Ondřej Krčka, autor 35 branek. Vítězem republikového finále se opět stali studenti SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm.

  Naší školu reprezentovali:

  I4A – Krčka Ondřej, Šachl Martin, Havránek Vít, Starý Adam

  I3A – Kozubík Vojtěch

  SC2 – Typlt Luboš (brankář)

  OB2 – Kinčl Matěj

  SZ2 – Podobský Jakub

  hazena 2017 hazena 2017
 • 15.2.2017
  Správce

  Lyžařský kurz 2017

  V letošním roce se kurzu zúčastnilo 53 studentů a 5 učitelů. Tradičně akce proběhla na Moravské boudě a blízkém okolí. Lyžování na běžkách střídalo sjezdové lyžování a během půldne bez lyží jsme si vyzkoušeli nejdelší sáňkařskou dráhu v ČR. Trasa celodenního výletu na běžkách vedla po hřebenech Krkonoš, takže jsme měli krásný výhled na českou i polskou stranu. Ke sjezdovému lyžování jsme využívali blízkého vleku Davidovky a dvakrát vybraní studenti jeli lyžovat do centra Špindlerova Mlýna.

  Lyžák 2017 Lyžák 2017
  Lyžák 2017 Lyžák 2017
  Lyžák 2017 Lyžák 2017
  Lyžák 2017 Lyžák 2017
 • 31.1.2017
  Správce

  HÁZENÁ - KVALIFIKACE

  V úterý 31. ledna 2017 se ve sportovním areálu v Jičíně uskutečnila kvalifikace o republikové finále chlapců v kategorii V (roč. 1997-2001). Do této kvalifikace se přihlásila pouze 1 škola z Libereckého kraje, jejíž hráče tvořili házenkáři z Jablonce a Liberce, kteří hrají 2. dorosteneckou ligu. Středočeši se do soutěže nepřihlásili.

  Výsledek utkání:

  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. a SOŠPg Liberec 25 : 22 (14:13)

  Branky: Kozubík 11, Krčka 5, Šachl 5, Podobský 2, Mydlář 2.

  Utkání bylo celou dobu vyrovnané, ale od druhého poločasu jsme si stále drželi 2 až 3 brankový náskok, který jsme udrželi až do konce utkání. V každé herní činnosti bylo znát, že naši hráči hrají 1. dorosteneckou ligu a střelci byli mnohem úspěšnější z delší vzdálenosti a v brance dobře zachytal Luboš Typlt.

  Tímto vítězstvím si naše škola zajistila účast na republikovém finále, které proběhne 14. – 15. 3. 2017 v Plzni.

  Naší školu reprezentovali:

  I3A – Kozubík Vojtěch

  I4A – Šachl Martin, Krčka Ondřej, Havránek Vít, Starý Adam

  I2A – Mydlář Vojtěch

  ST2 – Typlt Luboš

  SZ2 – Podobský Jakub

  OB2 – Kinčl Matěj

   

  J.Smolík

   

 • 3.1.2017
  Správce

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE v malé kopané

  V posledních dnech starého roku se konal v tělocvičně naší školy už 10. ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve středu 21. 12. se utkalo 8 tříd z 2. a 3. ročníků, druhý den hrálo 9 tříd z 1. a 4. ročníků. Celkem bylo sehráno 32 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

   

  Konečná pořadí

   

  1. ročníky 2. ročníky 3. ročníky 4. ročníky

   

  1. místo I1B 1. místo ST2 1. místo SOU3 1. místo I4A

  2. místo ST1B 2. místo I2A 2. místo ST3B 2. místo SM4

  3. místo ET1 3. místo SOU2 3. místo I3B 3. místo EA4

   

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a proběhla ke spokojenosti všech účastníků. Stejně jako volejbalový Memoriál P. Letošníka má své pevné místo v ročním kalendáři školy.

   

  J.Smolík

  učitel TV

 • 1.7.2016
  Správce

  SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY - 2016

  Jak se už stalo tradicí, tak i letos se na konec školního roku konal 29. 6. „Sportovní den ředitelky školy“. Všichni studenti 1. – 3. ročníků se sešli na sportovním stadionu V lípách, kde probíhala sportovní klání mezi třídami v atletice, malé kopané a volejbale.


  Celá soutěž je koncipována tak, aby se do sportování zapojilo co nejvíce studentů z každé třídy a aby se třídy zúčastnily všech sportů, pokud chtějí pomýšlet na dobré umístění.  V kolektivních sportech se utkávají třídy stejných ročníků. Takto získaná umístění ze všech sportů se přepočítají na body a celkové pořadí tříd.


  Po součtu všech bodů se celkovým vítězem ze 14 tříd stala I3A před ST1 a ST3. Nejlepšího atletického výkonu dosáhl Čapek Tomáš ze třídy ET2 ve skoku vysoké výkonem 185 cm.


  Všechna sportovní zápolení rozhodovali učitelé naší školy, někteří si i zasportovali. Ceny pro nejlepší třídní kolektivy, které se předávaly na slavnostním zakončení školního roku v kině, věnovalo SRPŠ naší školy.

  Smolík Jaroslav
  učitel TV
   

  Sportovní den 2016 Sportovní den 2016
  Sportovní den 2016 Sportovní den 2016
  Sportovní den 2016 Sportovní den 2016
 • 7.6.2016
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ  -  VLTAVA 2016


  23. – 27. 5. a 30. 5. – 3. 6. 2016


  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhal na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.

  Letos se 1. turnusu zúčastnilo celkem 51 studentů tříd I2A, I2B a ET2. 2. turnusu se zúčastnilo 44 studentů tříd SC2A,B a SM2A,B. Vedoucím kurzů byl J. Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Kořínek st., Kořínek ml.a st., Bret, Mejsnar a Pavlíček.

  Oba týdny bylo velice proměnlivé počasí, deštivé s velkou vodou z nebe i ve Vltavě. Pěkného slunečného počasí jsme si ale také užili. Takže jsme mohli po dlouhé době opět zařadit noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece byl zajištěn vodáckým instruktorem od Ka-servisu, který nám také zajistil vodácké vybavení. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků.

  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

   

  Jaroslav Smolík

  Učitel TV

   

   

  Vodák 2016 Vodák 2016
  Vodák 2016 Vodák 2016
 • 24.2.2016
  Správce

  LYŽÁK 2016

  V letošním školním roce jsme opět vyjeli na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Chata Moravská bouda se nachází v nadmořské výšce 1.225 m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (7. – 14. 2.).


  Sjezdový výcvik byl realizován na sjezdovce Davidovky. Na běžkách jsme se pohybovali v okolí chaty a celodenní výlet na hřebeny Krkonoš jsme z důvodu špatného počasí (mlha a vítr) museli zkrátit na 15 km na trasu Petrova b. – Sněžné jámy - Labská b. – Martinova b. – Moravská bouda.


  V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí mlhu, vítr jenom to sluníčko nám chybělo. Ještě štěstí, že jsme měli díky velké nadmořské výšce na čem lyžovat.


  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 34 studentů ze čtyř tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách jistě pěkně užili a budou na něj ještě dlouho vzpomínat.

  Smolík J.
   

  LYŽÁK 2015 LYŽÁK 2015
  LYŽÁK 2015 LYŽÁK 2015
 • 12.1.2016
  Správce

  HÁZENÁ – REPUBLIKOVÉ FINÁLE SŠ

  Ve dnech 6. – 8. ledna 2016 se uskutečnilo v Ledči nad Sázavou republikové finále v házené chlapců a dívek kategorie VI.A (roč. 1998-2000). Do tohoto finále se probojovali studenti VOŠ a SPŠ Jičín vítězstvím v krajském kole nad LG Jičín a v kvalifikaci výhrou nad SPŠ Liberec. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin.

  Výsledky ve skupině:
  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. Strakonice 16 : 15
  Branky: Kozubík 5, Musil 5, Krčka 4, Kolc 2

  - Gym. Lovosice 15 : 18
  Branky: Kozubík 7, Krčka 5, Musil 3

  Po těchto výsledcích jsme obsadili 2. místo ve skupině a postoupili do čtvrtfinále, kde jsme se utkali se třetím z druhé skupiny.

  Čtvrtfinále:
  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym., SOŠ a VOŠ Ledeč n./S. 16 : 15
  Branky: Kozubík 8, Krčka 4, Musil 3, Kinčl 1

  Tímto vítězstvím jsme postoupili do semifinále, kde jsme se utkali s jasným favoritem celého turnaje z Rožnova pod Radhoštěm, což byl kompletní kádr dorostenců Zubří, kteří vládnou extraligové tabulce.

  Semifinále:
  SŠIEŘ Rožnov p. R. - VOŠ a SPŠ Jičín 37 : 16
  Branky: Krčka 8, Kozubík 3, Musil 3, Mudroch 1

  Utkání o 3. místo:
  V tomto utkání jsme se opět utkali s Gym. Lovosice a ani napodruhé se nám nepodařilo zvítězit. Na hráčích už byla znát únava z předešlých zápasů, ale přesto bojovali o výsledek do posledních minut.
  Zápas skončil 24 : 22 ve prospěch Lovosic.
  Branky: Kozubík 6, Krčka 6, Musil 6, Mudroch 2, Kolc 1, Mydlář 1.

  Závěrem je třeba našim studentům poděkovat za 4.místo a za vzornou reprezentaci naší školy a jičínské házená. Věřím, že při širším kádru (škoda onemocnění Šachla) by naše umístění bylo ještě lepší. Nejlepším střelcem celého turnaje byl Vojta Kozubík, autor 29 branek. Vítězem republikového finále se stali studenti SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm.

  Naší školu reprezentovali:
  I2A – Mudroch Roman, Kozubík Vojtěch, Musil Dominik, Břeský Tadeáš (brána)
  I3B – Krčka Ondřej, Kolc Petr
  I1A – Mydlář Vojtěch
  OB1 – Kinčl Matěj
   

  Republikový turnaj v házené  
 • 5.1.2016
  Správce

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE
  v malé kopané

  V posledních dnech starého roku se konal v tělocvičně naší školy už 9. ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. V pondělí 21. 12. se utkalo 9 tříd z 1. a 2. ročníků, druhý den hrálo 7 tříd z 3. a 4. ročníků. Celkem bylo sehráno 25 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

  Konečná pořadí

  1. ročníky 2. ročník 3. ročníky 4. ročníky
         
  1. místo ST1A 1. místo SOU2 1. místo I3A 1. místo I4A
  2. místo I1A 2. místo I2A 2. místo ET3 2. místo I4B
  3. místo SOU1 3. místo ST2B 3. místo I3B 3. místo ST4A

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.

  J.Smolík
  učitel TV
   

  Turnaj v malé kopané Turnaj v malé kopané
  Turnaj v malé kopané Turnaj v malé kopané
 • 24.8.2015
  Správce

  SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY - 2015

   

  Jak se už stalo tradicí, tak i letos se na konec školního roku konal 25. 6. „Sportovní den ředitelky školy“. Všichni studenti 1. – 3. ročníků se sešli na sportovním stadionu V lípách, kde probíhala sportovní klání mezi třídami v atletice, malé kopané a volejbale.


  Celá soutěž je koncipována tak, aby se do sportování zapojilo co nejvíce studentů z každé třídy a aby se třídy zúčastnily všech sportů, pokud chtějí pomýšlet na dobré umístění. V kolektivních sportech se utkávají třídy stejných ročníků. Takto získaná umístění ze všech sportů se přepočítají na body a celkové pořadí tříd.


  Po součtu všech bodů se celkovým vítězem ze 13 tříd stala ST3 před I2A a ST1A. Nejlepšího atletického výkonu dosáhl Hlubůček Vlastimil ze třídy SOU1 v běhu na 100 m časem 11,3 s.


  Všechna sportovní zápolení rozhodovali učitelé naší školy, někteří si i zasportovali. Ceny pro nejlepší třídní kolektivy, které se předávaly na slavnostním zakončení školního roku v kině, věnovalo SRPŠ naší školy.

  Smolík Jaroslav
  učitel TV
   

  Sportovní den Sportovní den
  Sportovní den Sportovní den
  Sportovní den Sportovní den
 • 3.6.2015
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2015

  18. – 22. 5. a 25. – 29. 5. 2015

  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhal na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.


  Letos se 1. turnusu zúčastnilo celkem 29 studentů tříd I2A a I2B. 2. turnusu se zúčastnilo 34 studentů tříd SC2, SM2 a ET2.Vedoucím kurzů byl J. Smolík a pedagogický dozor prováděli učitelé Kořínek st., Kořínek ml., Bret a Lukeš.


  Oba týdny bylo velice proměnlivé počasí, deštivé i s nočními mrazy. Pěkného slunečného počasí jsme si užili poslední 2 dny. Ani při jednom turnusu jsme nemohli zařadit noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Pobyt na řece byl zajištěn vodáckým instruktorem od Ka-servisu, který nám také zajistil vodácké vybavení. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků.


  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

  Jaroslav Smolík
  Učitel TV
   

  Vodák 2015 Vodák 2015
  Vodák 2015 Vodák 2015
 • 7.5.2015
  Správce

  KOPANÁ - KRAJ
  Pohár MASOPUSTA

  Ve středu 29. 4. 2015 se konalo v Jičíně krajské kolo Poháru J. Masopusta v kopané. Do tohoto turnaje se kvalifikovalo 5 vítězů okresních kol a družstvo naší školy díky pořadatelství. Družstva byla rozdělena do 2 skupin, kde se utkala systémem „každý s každým“. Družstva na 1. a 2. místě postupovala do semifinále. Všechny zápasy se hrály na 2 x 15 min. hrubého času.

  Výsledky našeho družstva ve skupině:

  VOŠ a SPŠ Jičín - SŠSO a G H. Králové 0 : 3
  VOŠ a SPŠ Jičín - OA Trutnov 4 : 1
  Branky: Ponikelský 3, Hylmar

  Semifinále:
  VOŠ a SPŠ Jičín - SPŠ Nové Město 1 : 1 (PK 7 : 6)
  Branky: Ponikelský

  Finále:
  VOŠ a SPŠ Jičín - MOA Jičín 0 : 0 (PK 3 : 2)

  Po úvodním utkání nevypadaly naše šance nijak dobře. Ale v dalších utkáních naši chlapci prokázali bojovnost a také se na naši stranu přiklonilo štěstí. Ve druhém utkání jsme hráli pouze proti 8 hráčům v poli a další 2 utkání jsme vyhráli až na pokutové kopy. V nich se vyznamenal hlavně Jakub Hylmar, který 2x proměnil a navíc jako střídající brankář také 2x rozhodující penaltu chytil.


  Po mnoha létech se naší škole podařilo v některé soutěži vyhrát krajské finále a postoupit do dalších kol. Kvalifikace o republikové finále se koná 6. 5. v Nymburce.

  Naší školu reprezentovali:
  I2A – Peterka Filip, Starý Adam, ST3 – Vondrlík Štěpán, Bejr Jakub, Ponikelský Vojtěch, Hylmar Jakub, ST1B – Lukeš Petr, I3A – Fiala Vojtěch, Pokorný Dominik, Navrátil Jakub, Mikolášek Daniel, I1A.- Mudroch Roman, ST2 – Jína Dušan, I2B – Bureš Martin, ET2 – Postolka Miroslav.

  Smolík – uč.TV
   

  masopust masopust
 • 4.3.2015
  Správce

  LYŽÁK 2015

  V letošním školním roce jsme opět vyjeli na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Chata Vatra se nachází v nadmořské výšce 1.230 m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (21. – 28. 2.).


  Sjezdový výcvik byl realizován sjezdovce Davidovky. Na běžkách jsme za pěkného počasí (které zajistil student Procházka ze třídy I1A) absolvovali celodenní výlet po hřebenech Krkonoš v délce 25 km na trase Petrova b. – Sněžné jámy – Vrbatova b. – Vosecká b. - Labská b. – Martinova b. - chata Vatra.


  V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí od mlhy až po sluníčko a lyžovali jsme na pěkném přírodním sněhu.
  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 27 studentů z pěti tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách jistě pěkně užili a budou na něj ještě dlouho vzpomínat.

  Smolík J.
   

  Lyžák 2015 Lyžák 2015
  Lyžák 2015 Lyžák 2015
 • 2.2.2015
  Správce

  FLORBAL – KRAJ


  V letošním školním roce jsme poprvé postoupili do krajského kola, které se konalo 28. ledna 2015 v Hradci Králové. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 vítězů okresních kol a pořádající SOA Hr. Králové. Hrálo se ve dvou skupinách, dále semifinále a utkání o pořadí. Hrací doba byla 2 x 7 min. hrubého času.


  Utkání našeho družstva ve skupině:

  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. Dvůr Králové 0 : 6  
    - SPŠ Nové Město n.M. 2 : 1 branky: Ašenbrenner 2


  V prvním utkání jsme zcela jasně prohráli, když jsme se ještě sehrávali a zvykali si na klouzající se parkety. Ve druhém utkání už byl náš výkon mnohem lepší a tímto vítězstvím jsme si zajistili postup do semifinále.


  Semifinále:

  VOŠ a SPŠ Jičín - SPŠ stav. Hr. Králové 1 : 2 branky: Ašenbrenner

  V tomto utkání jsme se utkali s jasným vítězem druhé skupiny a favoritem celého turnaje (což se také potvrdilo). V utkání jsme se ujali vedení šťastnou střelou z půlky hřiště. Poté soupeř využil svého tlaku a utkání otočil. V závěru jsme měli ještě šanci na vyrovnání.


  Utkání o 3. místo:

  VOŠ a SPŠ Jičín - SOA Hr. Králové 1 : 0 branky: Ašenbrenner

  Toto utkání v náš prospěch rozhodl proměněným trestním střílením, po sekání protihráče, student Ašenbrenner střelou pod břevno.


  Umístěním na 3. místě v krajském kole dosáhli naši florbalisté nejcennějšího sportovního úspěchu za posledních 5 let.


  Naši školu reprezentovali :
  I4A – Ašenbrenner Patrik, Pánek Jakub, Kraus Tomáš, ET2 – Postolka Miroslav, ST3 –Kvíčala Jan-brankář, I2A – Starý Adam, Hruška Adam, ST4 – Šolc Jakub, ST2 – Kotula Lukáš, EA4 – Šich Zdeněk
  I 1A – Mudroch Roman
   

  Družstvo florbalu
 • 7.1.2015
  Správce

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE
  v malé kopané

  V posledních dnech starého roku se konal v tělocvičně naší školy už 8. ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve čtvrtek 18. 12. se utkalo 9 tříd z 3. a 4. ročníků, druhý den hrálo 11 tříd z 1. a 2. ročníků. Celkem bylo sehráno 37 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

  Konečná pořadí

  1. ročníky 2. ročník 3. ročníky 4. ročníky
         
  1. místo ST1A 1. místo ST2 1. místo I3A 1. místo I4B
  2. místo I1A 2. místo I2B 2. místo ST3 2. místo I4A
  3. místo ST1B 3. místo I2A 3. místo I3B,EA3 3. místo ST4

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.

  J.Smolík
  učitel TV
   

  Malá kopaná Malá kopaná
  Malá kopaná Malá kopaná
 • 27.2.2014
  Správce

  LYŽÁK 2014

   

  V letošním školním roce jsme opět vyjeli na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Chata Vatra se nachází v nadmořské výšce 1.230 m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (15. – 22. 2.).


  Sjezdový výcvik byl realizován z důvodu špatných sněhových podmínek na vleku u chaty a jednou na sjezdovce Medvědín. Na běžkách jsme absolvovali se studenty celodenní výlet po hřebenech Krkonoš na trase Petrova b. – Sněžné jámy – Vrbatova b. – Labská b. – Martinova b. - chata Vatra.


  V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí od mlhy až po sluníčko, ale sněhu jsme se nedočkali.
  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 29 studentů ze tří tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách jistě pěkně užili a budou na něj ještě dlouho vzpomínat.

   

  Smolík J.

     


   

 • 10.6.2013
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2013

   

  13. – 17. 5. a 20. – 24. 5. 2013

   

  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhal na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.


  Letos se dvou turnusů zúčastnilo celkem 56 studentů tříd I2A, I2B, ET2, SC2 a SM2. Pedagogický dozor prováděli učitelé Bret, Kořínek st., Kořínek ml., a Švanda.
  Oba týdny bylo velice proměnlivé počasí i s nočními mrazy. Při I. turnusu jsme zařadili noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Studentům se tato akce velice líbila a získali představu, co je druhý den čeká na jezech v kánoích. Pobyt na řece byl zajištěn vodáckým instruktorem od Ka-servisu, který nám také zajistil vodácké vybavení. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků.


  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

  Jaroslav Smolík
  vedoucí kurzů
   

 • 26.2.2013
  Správce

  LYŽÁK 2013

   

  V letošním školním roce jsme opět vyjeli na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Chata Vatra se nachází v nadmořské výšce 1.230 m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (9. – 16. 2.).
  Sjezdový výcvik byl realizován na sjezdovce Davidovka a na běžkách jsme absolvovali se všemi studenty celodenní výlet na trase Petrova b. – Vosecká b. – Labská b. – Martinova b. - chata Vatra.


  V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí od mlhy, drobného a většího sněžení až po sluníčko.
  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 22 studentů ze čtyř tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách jistě pěkně užili a budou na něj ještě dlouho vzpomínat.

  Smolík J.

     
     


   

 • 4.1.2012
  Správce

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE
  v malé kopané

   

  V předvánočním týdnu se konal v tělocvičně naší školy už pátý ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve středu 21. 12. se utkalo 10 tříd z 2. a 4. ročníků, druhý den hrálo 11 tříd z 1. a 3. ročníků. Celkem bylo sehráno 41 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

   

  Konečná pořadí
  1. ročníky
  2. ročníky 3. ročníky
  4. ročníky
         
  1. místo    I1A 1. místo    ST2 1. místo    I3A 1. místo    IT4B
  2. místo    I1B 2. místo    SOU2 2. místo    ET3 2. místo    IT4A
  3. místo    ET1 3. místo    ET2 3. místo    SOU3 3. místo    E4M

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.

  J.Smolík
  učitel TV

   

 • 9.12.2011
  Správce

  Krajské finále v házené 2011


  Dne 1.12 2011 se žáci SPŠ zúčastnili krajského finále v házené ve sportovním areálu v Jičíně. Tentokráte se turnaje mohli zúčastnit chlapci narození v letech 1995-1997. Družstvo SPŠ bylo oslabeno absencí reprezentanta ČR Tomáše Tomeše, jehož skolila chřipka. Na soupisce však nechyběli další 3 hráči z řad HBC Jičín: Ondra Bajer, Marek Tomáš a skvěle chytající brankář Jirka Chaloupka. Tito 3 zkušení borci, kteří tým táhli, byli doplněni Petrem Ende, Michalem Lhotou, Karlem Kašparem, Patrikem Matoušem, Martinem Posseltem a Martinem Víchem, kteří ač hráli házenou poprvé, podali slušný výkon. Ondra Bajer se díky skvělým akcím s Markem Tomášem stal nejlepším střelcem turnaje s 20 góly, zatímco Jirka Chaloupka přiváděl soupeře k šílenstvím skvělými zákroky. V úvodním utkání sice ještě naši borci vlivem nerozehranosti a nezkušenosti smolně podlehli ZŠ Náchod. Od této porážky se výkon našeho týmu postupně zlepšoval a pouze smůla a zbrklost jej připravily v prvenství v turnaji. Turnaj byl k radosti všech chlapců v polovině okořeněn exhibičním utkáním dívek LG Jičín a ZŠ Hlušice. V Závěrečném utkání chlapci SPŠ v poslední minutě vybojovali cennou remízu se 4. Zš Jičín, čímž si zajistili ucházející 3. místo. (Ondřej Švanda, učitel TV)


  Výsledky a konečné pořadí:

   

  ZŠ Náchod – SPŠ Jičín10 : 6   (6:2) SPŠ Jičín – ZŠ Hlušice          14 : 0   (7:0)
  SPŠ Jičín – LG Jičín  8 : 10 (3:8)      4.ZŠ Jičín – SpŠ Jičín   7 : 7   (3:2)

  1.místo       LG Jičín                          57 : 19        8 bodů                
  2.místo       ZŠ Náchod                    44 : 27        6 bodů
  3.místo       SPŠ Jičín                       35 : 27        3 body
  4.místo       ZŠ Železnická Jičín     36 : 34        3 body
  5.místo       ZŠ Hlušice                      5 : 70        0 bodů

   

   

 • 30.11.2011
  Správce

   

  Okresní kolo v odbíjené
   
       Z pověření OR AŠSK uspořádala jako každý rok naše škola dne 16. 11. 2011 okresní kolo ve volejbalu chlapců. Do turnaje se přihlásilo 6 družstev. Družstva byla rozdělena do 2 skupin. Celkem bylo sehráno 11 utkání, která odpískali pánové Nidrle a Fendrych. Úroveň utkání odpovídala úrovni mládežnického volejbalu v našem regionu. Družstva byla složena především z hráčů, kteří provozují jiné míčové sporty. Takže výkony byly kolísavé a o vítězství mnohdy rozhodovalo menší množství chyb než kvalita.
      Naše družstvo proti loňsku doznalo velkých změn a bylo složeno ze studentů 4. ročníků, ale bez hráčských zkušeností.
   Nejlepší volejbal předvádělo Gym. Hořice, které mělo ve svém družstvu aktivní volejbalisty.
     
  Výsledky našeho družstva:
   
  Ve skupině:  VOŠ a SPŠ Jičín       -           LG Jičín                    1 : 2
                                                               -           ISŠ N. Paka              2 : 1
  Semifinále                                         -           Gym. Hořice             0 : 2
  O 3. místo                                          -           LG Jičín                     0 : 2
   
  KONEČNÉ   POŘADÍ
  1. Gym. HOŘICE
  2. MOA JIČÍN
  3. LG JIČÍN
  4. VOŠ a SPŠ JIČÍN
  5. ISŠ N. PAKA
  6. Gym. NOVÁ PAKA
                    
   
  Naší školu reprezentovali:
  IT4A – Kolář K., Krulich D., IT4B – Macura T., Sucharda D., Samek R., P4 – Burda T., E4M – Rydval Z., Ressler D., Kutík

   

 • 11.10.2011
  Správce

  KOPANÁ

   

  V pátek 7. října 2011 se konalo v Jičíně na umělé trávě okrskové kolo v kopané chlapců. V letošním školním roce se přihlásilo v našem okrese hodně škol, a proto musela být sehrána okrsková kola.


  Tohoto okrskového kola se zúčastnily 4 jičínské školy. Hrálo se systémem „každý s každým“ 2 x 12 min.

  Výsledky našeho družstva:

  VOŠ a SPŠ Jičín -
  branka: Mikšík
  MOA Jičín 1 : 0
  VOŠ a SPŠ Jičín -
  branka: Voldán
  Spoška Jičín 1 : 1
  VOŠ a SPŠ Jičín - LG Jičín 0 : 1

   

  Konečné pořadí:

  1. LG Jičín 2 1 0 3 : 0 7 b.
  2. VOŠ a SPŠ Jičín 1 1 1 2 : 2 4 b.
  3. Spoška Jičín 1 1 1 2 : 3 4 b.
  4. MOA Jičín 0 1 2 0 : 2 1 b.

   

  Naší školu reprezentovali:
  IT3A – Daniš O., Drahoňovský O., IT3B – Knobloch O., ET2 – Voldán R., ST3A – Kinčl J., ET3 – Černovský O., Richter M., ST2 – Mikšík T., Vích J., IT4A – Pitthart O., Krulich D., E4M – Bursa M., OB3 – Bláha J., I1B – Jón J.

   

  V Jičíně 10.10.2011      Smolík J.


   

 • 11.10.2011
  Správce

  PŘESPOLNÍ BĚH - 2011

   

  Okresní kolo v přespolním běhu se konalo 5. října v Nové Pace. Družstvo našich chlapců v konkurenci pouze 3 škol obsadilo 2. místo. Z jednotlivců se nejlépe umístili na 1. místě M. Rychlý a na 5. místě D. Vopava. V závodě startuje 6 závodníků a podle součtu pořadí prvních čtyř se spočítá pořadí družstev. Dvě družstva postoupila do krajského kola.

   

  1. ISŠ Nová Paka       21 bodů
  2. VOŠ a SPŠ Jičín   25 bodů
  3. Gym. Nová Paka    44 bodů

   

  Krajské kolo se koná 12. října také v Nové Pace, kde bude daleko početnější a kvalitnější konkurence.


  Naši školu reprezentovali:
  Rychlý M. – ET2, Kučera T. a Dytrych M. – ET2, Chynoranský L. a Kroupa T. – I2A, Vopava D. – I1A
   

 • 3.10.2011
  Správce

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2011

   

  16. 5. – 27. 5. 2011

   

  I v letošním školním roce jsme pro studenty druhých ročníků naší školy uspořádali 2 turnusy vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhá na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.


  Letos se dvou turnusů zúčastnilo celkem 71 studentů. Oba turnusy jsme měli štěstí na počasí, a proto jsme opět zařadili noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Studentům se tato akce velice líbila a získali představu, co je druhý den čeká na jezech v kánoích. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu a kázeňských přestupků. Velké štěstí jsme měli na instruktora, který měl velké zkušenosti a byl velice obětavý při všech činnostech na řece.


  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

   

  Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík
  vyučující TV
   

 • 23.2.2011
  Jaroslav Smolík

  LYŽÁK 2011

  V letošním školním roce jsme opět vyjeli na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Moravská bouda, kde jsme byli ubytováni se nachází ve výšce 1.230 m n.m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (5. – 12. 2.).


  Sjezdový výcvik byl realizován na sjezdovce Davidovka a na běžkách jsme absolvovali s částí studentů při celodenním výletě trasu Petrovka – Martinovka – Sněžné jámy – Vrbatova a Labská bouda. Tento den bylo slunečné počasí a tak jsme viděli celé Krkonoše od Sněžky až po Lysou horu. V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí od mlhy, deště až po sluníčko.


  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 27 studentů ze čtyř tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách pěkně užili a budou na něj jistě ještě dlouho vzpomínat.
   

   

 • 12.1.2011
  Jaroslav Smolík

  OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU.

   

  Ve středu 5. 1. 2011 se konalo v Hořicích okresní kolo ve florbalu chlapců, kterého se zúčastnilo 5 škol jičínského okresu. Startovat mohli chlapci ročník 1994 a mladší.
  Družstva hrála systémem „každý s každým“ na 2x 9 min.

   

  Výsledky našeho družstva:

  VOŠ A SPŠ Jičín - Gym. Hořice 1:0 Branky: Černovský
    - LG Jičín 0:1  
    - SŠgS N. Paka 5:0 Branky: Batelka 2, Černovský, Daniš, Drahoňovský
    - Gym. N. Paka 0:2  

   

  KONEČNÉ POŘADÍ:

  1. LG Jičín
  2. VOŠ A SPŠ Jičín
  3. Gym. Nová Paka
  4. Gym. Hořice
  5. SŠgS Nová Paka.

  Naši školu reprezentovali :


  I2A – Daniš Ondřej, Drahoňovský Ondřej, I2B – Palatinus Vojtěch, Šebek Ondřej, Knobloch Oldřich, Batelka Lukáš, ST2 – Kinčl Jan, Vinklář Lukáš, ET2 – Kadavý Marek, Klaban Tomáš, Černovský Ondřej, I1B – Olbrich Dominik-brankář
   

 • 5.1.2011
  Jaroslav Smolík

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE
  v malé kopané

  V předvánočním týdnu se konal v tělocvičně naší školy už čtvrtý ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. V pondělí 20. 12. se utkalo 11 tříd z 3. a 4. ročníků, druhý den hrálo 11 tříd z 1. a 2. ročníků. Celkem bylo sehráno 42 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

  Konečná pořadí

   

  1. ročníky 2. ročník 3. ročník 4. ročník
         
  1. místo I1B 1. místo SOU2 1. místo E3M 1. místo E4M
  2. místo 1A 2. místo I2A 2. místo SOU3 2. místo S4
  3. místo ST1 3. místo I2B 3. místo IT3B 3. místo P4A

   

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.
   

 • 15.12.2010
  Správce

  Okresní kolo v odbíjené

   

  Z pověření OR AŠSK uspořádala jako každý rok naše škola dne 2. 12. 2010 okresní kolo ve volejbalu chlapců. Do turnaje se přihlásilo 5 družstev. Družstva se utkala systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety. Celkem bylo sehráno 10 utkání, která odpískali pánové Nidrle a Fendrych. Úroveň utkání odpovídala úrovni mládežnického volejbalu v našem regionu. Družstva byla složena především z hráčů, kteří provozují jiné míčové sporty. Takže výkony byly kolísavé a o vítězství mnohdy rozhodovalo menší množství chyb než kvalita. Nejlepší volejbal předvádělo Gym. Hořice, který bylo celé složeno z aktivních volejbalistů.


  Naše družstvo podalo bojovný výkon a po zásluze obsadilo pěkné 2. místo, za což si chlapci zaslouží poděkování.

  KONEČNÉ POŘADÍ
  1. Gym. a SOŠ HOŘICE 8 : 0 8 b.
  2. VOŠ a SPŠ JIČÍN 6 : 3 7 b.
  3. ISŠ NOVÁ PAKA 5 : 5 6 b.
  4. LG JIČÍN 3 : 6 5 b.
  5. MOA JIČÍN 0 : 8 4 b.

   

  Naší školu reprezentovali:
  P 4B – Janata O., P 4A – Sedláček J., Dovole M., Fischer Petr., IT 3A – Kolář K., E4M – Fidler O., IT3B – Sucharda D., TL3 – Beneš V., Lánský M., Pešek D., Schreier M., SOU2 – Vinš M.
   

   

 • 19.11.2010
  Správce

  SÁLOVÁ KOPANÁ

   

  Protože se v letošním školním roce přihlásilo hodně škol na sálovou kopanou, tak se hrála okrsková kola. Dne 14. prosince 2009 se konalo v Jičíně za účasti 3 družstev, z kterých postupovaly dvě školy do okresního finále, které se bude konat v únoru 2010 v Lázních Bělohrad.

  Na první pohled snadný postup pro naši školu, když v každé třídě je u nás x registrovaných fotbalistů. Navíc proti nám stály daleko menší školy, kde je chlapců jako šafránu.
   

 • 19.10.2010
  Jaroslav Smolík

  K O Š Í K O V Á

   

  V pátek 15. 10. 2010 uspořádala naše škola ve Sportovním areálu okresní kolo středních škol v košíkové chlapců, kterého se zúčastnila pouze 2 družstva. Soutěž byla vypsána pro ročníky 1994 a mladší.

   

  VOŠ a SPŠ Jičín  -     LG Jičín       30 : 43
  Body: Dytrych 10, Špinar 7, Salava 6, Košťák 4, Ondráček 2, Plemeník 1

   

  Naší školu reprezentovali:
  T2 – Salava Petr, ST2 – Vinklář Lukáš, I2A – Daniš Ondřej, ET1 – Dytrych Marek, Košťál Jakub, ST1 – Plemeník Vojtěch, Ondráček Tomáš, I1A – Špinar Simon, I1B – Olbrich Dominik
   

 • 18.10.2010
  Jaroslav Smolík

  KOPANÁ - KRAJSKÉ KOLO

   

  Vítězstvím v okresním kole jsme si vybojovali postup na krajské kolo, které se konalo ve středu 15. října ve Staré Pace. Zde jsme sehráli pouze jedno utkání, protože v ostatních okresech se základní kola nekonala nebo vítěz nepřijel.

   

  Výsledek utkání:
  VOŠ a SPŠ Jičín  -     SOŠ Malé Svatoňovice        2 : 3 (0 : 2)

   

  Utkání se hrálo 2 x 40 min. a už od začátku bylo znát, že jde o hodně (vítěz republikového finále cestuje do Brazílie). Soupeř zpočátku měl více ze hry a už v 5min se ujal vedení. S postupem času se hra vyrovnala a i naši hráči se dostávali do zakončení. V poslední minutě jsme dostali zbytečnou branku, která nakonec v konečném účtování rozhodla.

  Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s odhodláním zvrátit výsledek utkání. První branku jsme dali po ofsajdu, ale v zápětí Soukup snížil na 1 : 2. Soupeř se už jenom bránil a strachoval o výsledek. Po několika našich slibných situacích se podařilo soupeři z náhodného protiútoku 5 min před koncem zvýšit na 3 : 1. Po střele Mentuse jsme ještě snížili na konečných 2 : 3. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za velice bojovný výkon.

   

  Naší školu reprezentovali:
  IT2A – Daniš O., Drahoňovský O., IT2B – Pohořalý D., Drahoňovský O., Knobloch O., Lemberk O., Mikulecký D., ET1 –Voldán R., ST2A – Kinčl J., ET2 – Klaban T., Černovský O., ST1 – Půhoný D., Ramšák O., I1B – Soukup P.

   

 • 7.10.2010
  Správce

  KOPANÁ

   

  Ve čtvrtek 30. září 2010 se konalo ve Staré Pace okresní kolo v kopané chlapců. V letošním školním roce můžou startovat pouze ročníky 1994 – 96, protože se jedné o postupovou soutěž, jejímž vyvrcholením bude mezinárodní soutěž ISF v dubnu 2011 v Brazílii.


  Tohoto okresního kola se zúčastnila pouze 2 družstva a mimo soutěž startovalo družstvo pořádající SŠGS Nová Paka.

   

  Výsledky našeho družstva:
  VOŠ a SPŠ Jičín - Gym. Hořice 11 : 2
  branky: Lemberk-4, Černovský-3, Drahoňovský-2, Knobloch, Voldán-1

  VOŠ a SPŠ Jičín - SŠGS N. Paka 2 : 1
  branky: Knobloch, Klaban

   

  Naše družstvo postoupilo do krajského kola, které se koná 13.10. také ve Staré Pace.

   

  Naší školu reprezentovali:
  IT2A – Daniš O., Drahoňovský O., IT2B – Pohořalý D., Drahoňovský O., Knobloch O., Lemberk O., Mikulecký D., I1A – Mentus Y., ET1 – Žilka D., Voldán R., ST2A – Kinčl J., ET2 – Klaban T., Černovský O., ST1 – Půhoný D., Ramšák O.

   

  V Jičíně 4.10.2010                     Smolík J.

   


   

 • 7.10.2010
  Správce

  PŘESPOLNÍ BĚH - 2010

   

  Okresní kolo v přespolním běhu se konalo 5. října v Nové Pace. Družstvo našich chlapců v konkurenci pouze 3 škol obsadilo přesvědčivě s velkým náskokem 1. místo. Z jednotlivců se nejlépe umístili na 2. místě M. Rychlý a na 4. místě M. Dytrych. V závodě startuje 6 závodníků a podle součtu pořadí prvních čtyř se spočítá pořadí družstev.

  1. VOŠ a SPŠ Jičín 19 bodů
  2. ISŠ Nová Paka 27 bodů
  3. Gym. Nová Paka 36 bodů

  Krajské kolo se koná 14. října v Polici nad Metují, kde bude daleko početnější a kvalitnější konkurence.


  Naši školu reprezentovali:
  Janata J. - P 4B, Pešek D. – TL 4, Rychlý M. – ET2, Pospíšil J. – E3M, Kučera T. a Dytrych M. – ET1
   

   

   

 • 18.6.2010
  Jaroslav Smolík

  VODÁCKÝ KURZ - VLTAVA 2010

   

  24. 5. – 4. 6. 2010

   

  I v letošním školním roce se studenti druhých ročníků naší školy zúčastnili vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhá na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.


  Letos se dvou turnusů zúčastnilo celkem 91 studentů. Studenti v prvním turnusu měli štěstí na lepší počasí, a proto jsme i premiérově zařadili noční sjetí Českého Krumlova na raftech. Studentům se tato akce velice líbila a získali představu, co je druhý den čeká na jezech v kánoích. Druhý týden se podstatně zhoršilo počasí a většina času nám střídavě propršela. Proto vodohospodáři začali preventivně odpouštět Lipenskou přehradu a hladina Vltavy značně stoupla. O to zajímavější bylo sjíždění jezů a některých úseků na řece. Všechny nástrahy jsme zvládli bez úrazu, pouze nevydrželo jedno pádlo. Velké štěstí jsme měli na instruktora, který měl velké zkušenosti a byl velice obětavý při všech činnostech na řece.
  Věříme, že se vodácký kurz všem zúčastněným studentům líbil a odnesou si do života cenné poznatky z pobytu v přírodě a zážitky z jízdy po řece.

   

  Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík
  vyučující TV

   

   

 • 12.3.2010
  Jaroslav Smolík

  K O Š Í K O V Á

   

  V pátek 5. 3. 2010 uspořádala naše škola ve Sportovním areálu okresní kolo středních škol v košíkové chlapců, kterého se zúčastnilo 6 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin. Družstva na 1.-2. místě postupovala do semifinále. Hrací doba byla 2 x 10 min.

  Utkání našeho družstva:
   

  Ve skupině: VOŠ a SPŠ, Jičín – LG Jičín 19 : 15 Salava 4, Beneš 4, Haken 4,
  Rajm 3, Sedláček 2, Haase 2
      – SŠGS N.P. 23 : 15 Beneš 10, Rajm 7, Salava 2
  Haase 2
  Semifinále: VOŠ a SPŠ, Jičín – MOA Jičín 12 : 14 Rajm 6, Beneš 4, Haken 2
  O 3. místo VOŠ a SPŠ, Jičín – LG Jičín 13 : 22 Beneš 7, Rajm 3, Haken 2

   

  Konečné pořadí:

   

  1. ISŠ Nová Paka
  2. MOA Jičín
  3. LG Jičín
  4. VOŠ a SPŠ, Jičín
  5. SPOŠKA Jičín
  6. SŠGS Nová Paka

   

  Naši školu reprezentovali:
  P 3A – Matějka Michal, Rajm Jiří, Haken Lukáš, Sedláček Jan
  P 3B – Haase Matěj, Lauer Tomáš
  TL 3 – Beneš Vojtěch
  T1 – Salava Petr, Nosek tomáš

   


   

 • 12.2.2010
  Jaroslav Smolík

  LYŽÁK 2010

   

  V letošním školním roce jsme po mnoha letech opustili naší chatu v Poniklé a vyjeli jsme na lyžařský výcvik až na hřebeny Krkonoš. Chata Vatra, kde jsme byli ubytováni se nachází ve výšce 1.230 m n.m. Věrni jsme zůstali únorovému termínu (31. 1. – 6. 2.). To se nám nakonec vyplatilo, protože těsně před naším odjezdem napadlo po celých Krkonoších dostatek sněhu.


  Sjezdový výcvik byl realizován na sjezdovce Davidovka a na běžkách jsme absolvovali při celodenním výletě trasu Petrovka – Martinovka – Sněžné jámy – Vosecká a Labská bouda. Tento den bylo slunečné počasí a tak jsme viděli celé Krkonoše od Sněžky až po Čerťák. V průběhu lyžáku jsme zažili různé počasí od mlhy, sněhové bouře až po sluníčko.
  Lyžařského zájezdu se zúčastnilo 32 studentů z pěti tříd 1. ročníku, kteří si týden na horách pěkně užili a budou na něj jistě ještě dlouho vzpomínat.

   

   

 • 1.1.2010
  Jaroslav Smolík

  VÁNOČNÍ MEZITŘÍDNÍ TURNAJE
  v malé kopané

   

  V předvánočním týdnu se konal v tělocvičně naší školy už třetí ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve čtvrtek se utkalo 12 tříd z 1. a 2. ročníku, druhý den hrálo 9 tříd z 3. a 4. ročníku. Celkem bylo sehráno 40 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů prováděli zástupci z řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ naší školy.

   

  Konečná pořadí

  1. ročníky   2. ročník   3. a 4. ročníky  
  1. místo ET1,ST1B 1. místo S 2 1. místo P 4B
  2. místo SOU 1 2. místo IT2A 2. místo E 3
  3. místo ST1A 3. místo E2M 3. místo P 3A

   

  Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.
   

 • 5.11.2009
  Jaroslav Smolík

  Okresní kolo v odbíjené

   

  Z pověření OR AŠSK uspořádala jako každý rok naše škola dne 4.11.2009 okresní kolo ve volejbalu chlapců. Do turnaje se přihlásilo 5 družstev. Družstva se utkala systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety. Celkem bylo sehráno 10 utkání, která odpískali pánové Nidrle a Fendrych. Úroveň utkání odpovídala úrovni mládežnického volejbalu v našem regionu. Družstva byla složena především z hráčů, kteří provozují jiné míčové sporty. Takže výkony byly kolísavé a o vítězství mnohdy rozhodovalo menší množství chyb než kvalita. Nejlepší utkání bylo mezi Gym. Hořice a ISŠ Nová Paka, která měla ve svých řadách aktivní volejbalisty. V tomto utkání těsně zvítězili chlapci z Hořic. Naše družstvo bylo oslabeno o zraněného Honzu Sedláčka. Přesto jsme díky bojovnosti ostatních našich hráčů obsadili 3. místo a tím si zaslouží naše poděkování.

   

  KONEČNÉ POŘADÍ

  1. Gymnázium HOŘICE 8 : 0 8 b.
  2. ISŠ NOVÁ PAKA 6 : 2 7 b.
  3. VOŠ a SPŠ JIČÍN 2 : 6 (-24) 5 b.
  4. MOA JIČÍN 2 : 6 (-26) 5 b.
  5. LG JIČÍN 2 : 6 (-49) 5 b.

   

  Naší školu reprezentovali:
  P 4B – Kroupa J., Mašek V., P 3A – Haken L., IT 2A – Kolář K., E3M – Fidler O., IT2B – Sucharda D., TL3 – Beneš V., Lánský M., S 4B – Piry L.
   

 • 8.10.2009
  Jaroslav Smolík

  PŘESPOLNÍ BĚH - krajské kolo

   

  Naše družstvo chlapců si vítězstvím na okresním kole v Nové Pace vybojovalo postup krajského kola, které se konalo 7. října v Polici nad Metují. Zde startovala vždy 2 družstva z jednotlivých okresů královéhradeckého kraje. Délka trati byla 5 km. Běžely se tři okruhy, které byly natočeny na svahu místní sjezdovky. Pro přihlížející byl závod velice přehledný, ale závodníkům dal pořádně zabrat.


  Ve velice kvalitním startovním poli i s reprezentanty v orientačním běhu se naši chlapci neztratili. Především Michal Šolc, který se umístil na velice pěkném 4. místě. Velkým příslibem je také výkonnost Michala Rychlého ze třídy ET1. V konečném pořadí, do kterého se počítá umístění čtyř závodníků, uteklo umístění na bedně našim chlapcům pouze o 5 bodů.
   

  Výsledky jednotlivců:
  1.
  16:55,80 Jan Petržela ŠSK při Gymnáziu v Trutnově
  2. 17:16,40 Jan Chráska ŠSK při Gymnáziu v Trutnově
  3. 17:38,60 Funda Jan Gymnázium B. Němcové HK
  4. 17:53,50 Šolc Michal VOŠ a SPŠ, Jičín
  13. 18:34,60 Rychlý Michal VOŠ a SPŠ, Jičín
  23. 19:49,70 Stejskal Jakub VOŠ a SPŠ, Jičín
  24. 19:51,80 Janata Jakub VOŠ a SPŠ, Jičín
  32. 21:46,00 Pešek Daniel VOŠ a SPŠ, Jičín

   

   

  Výsledky družstev:
  pořadí: škola součet
  1.
  ŠSK při Gymnáziu v Trutnově 30
  2. SPŠ Nové Město nad Metují 52
  3. Gymnázium Vrchlabí 59
  4. Gymnázium B. Němcové HK 59
  5. VOŠ a SPŠ, Jičín 64
  6. Gymnázium Broumov 77
  7. Gymnázium Dobruška 90

   

   Za vzorný a velice bojovný výkon si všichni naši závodníci zaslouží naši pochvalu.

   

  Kluci díky.             J. Smolík

 • 24.6.2009
  Mgr. Zdeněk Burkert

  SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY
  24. 6. 2009


  Poslední červnovou středu se uskutečnil tradiční sportovní den ředitelky školy pro žáky prvních až třetích ročníků. Soutěžními odvětvími byly lehká atletika, kopaná a volejbal. Pravidla účasti byla nastavena tak, aby se zapojilo co největší množství žáků z každé třídy.


  Soutěže začaly lehkoatletickým kláním. K vidění byla celá řada kvalitních výkonů. Nejlepší výkon dne předvedl Vít Bílek z E2M, který zaběhl nejkratší sprint na 100 m za 11,3 s. Druhý nejlepší výkon předvedl na stejné trati Ondřej Pitthard z IT1A časem 11,4 s. Na pomyslné třetí příčce v porovnávání výkonů pomocí vícebojařských tabulek se umístil Jakub Janata z P2B, který zaběhl 1.500 m v čase 4:50,5 min.. Ještě dodám vítěze zbylých disciplín: 400m – Binhak Petr (IT1A) 60,0 s; skok daleký – Petr Fischer (P3B) – 536 cm; skok vysoký – Filip Paulů (E2M) – 175 cm. Celkovými vítězi v lehké atletice se stali obhájci loňského prvenství žáci P3B se 61 body před T2 (43b.) a P2B (42b.).


  Po skončení klání na tartanovém oválu tradičně následovaly turnaje v malé kopané a ve volejbalu. Zde v obou sportech kralovala stejně jako v minulém roce mezi druhými ročníky třída P2A. Ve volejbalu prvních ročníků byla nakonec nejúspěšnější třída S1, mezi třetími ročníky zahráli nejlépe studenti z S3A. V kopané prvních ročníků se jako nejlepší fotbalisté ukázali chlapci z E1M, v kategorii třetích ročníků to byli studenti z E3M.
   

  Když jsme nakonec sečetli výsledky všech tří sportovních odvětví, dostali jsme následující výsledky:

  1. P2A 16 b.
  2. IT1A 15 b.
  3. P3B 14 b.

  O pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodl větší počet lepších umístění ve prospěch P3B před S3A.


  Nejlepší týmy i jednotlivci byli odměněni na slavnostním vyhlášení výsledků, které se konalo v kině a bylo součástí slavnostního zakončení školního roku. Počasí bylo nádherné a tak s výjimkou jednoho ukopnutého palce, celá akce proběhla bez zranění a ke spokojenosti všech zúčastněných.


  Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert
  vyučující TV

 • 23.6.2009
  Mgr. Zdeněk Burkert

  VLTAVA 2009 – VODÁCKÝ KURZ


  25. 5. – 5. 6. 2009


  V závěru školního roku se studenti druhých ročníků naší školy již tradičně účastní vodáckého kurzu. Ten každoročně probíhá na řece Vltavě v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi.


  V letošním školním roce se tohoto mezi studenty velmi oblíbeného kurzu zúčastnili ve dvou turnusech celkem 104 žáci. Studenti se v průběhu pěti seznámili s pravidly chování na řece, s technikou jízdy na kánoi, navštívili grafitový důl v Českém Krumlově, kdesi prohlédli i nádherné historické centrum města. V neposlední řadě si žáci také procvičili dovednosti důležité pro přežití v přírodě. Každý den museli balit a zase stavět stan, museli si uvařit jídlo, připravit a udržovat oheň apod.


  Mezi největší atrakce samozřejmě patřilo sjíždění jezů, které jsme překonávali pod vedením zkušených profesionálních instruktorů. Nelze také zapomenout na zážitky s využíváním služeb Českých drah, kdy sem tam nějaký spoj ujede, jindy je vlak „přecpaný“ k prasknutí a na naše telefonické výzvy k nápravě se nám pravidelně dostává odpovědi, že ČD se chovají tržně.
  Ale ani takovéto drobné karamboly nám nedokázaly zkazit nádherné dojmy, kterých jsme si odváželi od řeky opravdu mnoho.


  Zdeněk Burkert a Jaroslav Smolík
  vyučující TV
   

 • 20.3.2009
  Mgr. Zdeněk Burkert

  SÁLOVÁ KOPANÁ
  Okresní kolo

  Lázně Bělohrad - 11.3.2009

  Dne 11. 3. 2209 uspořádalo SOU Lázně Bělohrad okresní kolo v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, nejprve se hrálo v základních skupinách a podle umístění ve skupinách postupovaly týmy do závěrečných bojů ve skupinách o konečné pořadí.
  Naše družstvo bylo složené jednou polovinou ze zkušených a ostřílených matadorů (žáci 3. a 4. ročníku), druhou polovinu tvořilo dravé mládí. V průběhu celého turnaje jsme předváděli docela pěkný fotbal a vcelku zaslouženě jsme postoupili do finálové skupiny o 1. – 3. místo. V ní jsme nejprve dokázali nejtěsnějším rozdílem porazit silné družstvo z MOA Jičín. Vzápětí jsme však smůlovatě podlehli domácímu výběru 1 : 2. V součtu výsledků to pro nás znamenalo 2. místo. Z vítězství se radovali bělohradští fotbalisté, kteří zvítězili, protože se jim ve finálové skupině podařilo vstřelit o jeden gól více než my.

  Výsledky zápasů:

   

  VOŠ a SPŠ Jičín - ISŠ Nová Paka 1 : 2
  SPŠKS Hořice - VOŠ a SPŠ Jičín 2 : 5
  Gym.aSOŠ Hořice - VOŠ a SPŠ Jičín 0 : 1
  MOA Jičín - VOŠ a SPŠ Jičí 0 : 1
  VOŠ a SPŠ Jičín - SOU L.Bělohrad 1 : 2

   
  Výsledková listina - konečné pořadí
   

  1. SOU Lázně Bělohrad
  2. VOŠ a SPŠ, Jičín
  3. MOA Jičín
  4. Gym. Hořice
  5. SŠGS Nová Paka
  6. VOŠ a SZeŠ Hořice
  7. SPŠKS Hořice
  8. Gym. Nová Paka
  9. ISŠ Nová Paka
  10. OA Hořice

   

  Naši reprezentanti:
  Ouhrabka Marek E4, Hartl Jan S4, Fejfar Tomáš P4A, Šubrt Milan M4, Kroupa Jakub P3B, Řada Vojtěch S2, Haken Lukáš P2A, Scháňko Tomáš P2A, Kynčl Jan S1, Wagenknecht Jiří S1.

   

  Za výbornou reprezentaci naší školy všem jmenovaným děkuji.

 • 19.3.2009
  Jaroslav Smolík

  Okresní kolo v odbíjené

   

  Z pověření OR AŠSK uspořádala jako každý rok naše škola dne 12.3.2009 okresní kolo v odbíjené chlapců. Do turnaje se přihlásilo 6 družstev. Na dvou hřištích bylo sehráno 11 utkání, z nichž měla většina dobrou sportovní úroveň. Po zápasech ve skupinách se do semifinále probojovala 4 nejúspěšnější družstva, která se nakonec umístila v tomto pořadí. Bez ztráty setu v celém turnaji zvítězili chlapci z Gymnázia Hořice, kteří ve finále porazili v dramatickém utkání domácí družstvo VOŠ a SPŠ Jičín. V utkání o třetí místo zvítězila ISŠ Nová Paka nad MOA Jičín.


  Vítěznému družstvu, které bude náš okres reprezentovat v krajském kole, přejeme hodně úspěchů.

   

  Naší školu reprezentovali:
  P 4B – Dumek L., Kalenský M., P 3B - Řehořek R., Mašek V., S 4 – Kovář O., P 2A – Sedláček J., Haken L., IT 1A – Kolář K., P 1 – Kavalík L., E2M – Fidler O.
   

 • 18.3.2009
  Jaroslav Smolík

  LYŽÁKY - 2009

   

  V letošním školním roce se konaly v termínu od 16.2.-4.3.2009 na naší chatě v Poniklé 3.turnusy lyžařských kurzů, kterých se zúčastnilo 59 studentů z 1.ročníku.
  V letošním školním roce byly po všechny 3 turnusy ideální sněhové podmínky. Zpočátku jsme lyžovali každý den na novém prachovém sněhu v posledním turnusu byl už sníh vlhčí, ale stále v dostatečném množství. Takže jsme po dvou letech mohli lyžovat na místním vleku v Poniklé. Tyto sněhové podmínky jistě přispěly, že jsme neměli žádný zdravotní problém.
  O naše žaludky se staraly osvědčené kuchařky. Takže doufáme, že všichni účastníci byli spokojeni.

  Učitelé TV
   

 • 5.12.2008
  Jaroslav Smolík

  Krajské finále středních škol ve florbalu chlapců
  Jičín 4. 12. 2008

   

  Naše škola se stala pořadatelem další sportovní akce. V hale Sportovního areálu v Jičíně se konalo krajské finále středních škol ve florbalu chlapců. Šlo vlastně o přebor průmyslových škol Královéhradeckého kraje, protože všech 5 okresních kol vyhráli studenti průmyslovek. Šestým účastníkem turnaje byli studenti Gymnázia Hořice. Protože se jednalo o postupovou soutěž, která vyvrcholí příští rok mezinárodním turnajem na Slovensku, byl celý turnaj od prvních utkání ve skupinách až po zápasy o pořadí velice bojovný a některá utkání se rozhodovala až v posledních vteřinách.

  Družstva byla rozdělena do 2 skupin, prvá dvě družstva postupovala do semifinále a na závěr se konala utkání o pořadí. Všechny zápasy se hrály 2 x 10 min.

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - SPŠ HRADEC KRÁLOVÉ
  4
  - 3

  Naše první utkání jsme nezačali nejlépe a hnedle z první akce jsme obdrželi. Celé utkání naši hráči dotahovali nepříznivý stav, ale zvýšenou bojovností v závěru rozhodli v naše konečné vítězství.

  Branky: , Skřivánek, Schreier, Havelka

   

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - SPŠ DOBRUŠKA
  2 - 2

  Už před tímto utkáním měla obě družstva jistý postup do semifinále. Nakonec toto utkání skončilo spravedlivou remízou.

  Branky: Havelka, Schreier

   

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - SPŠ HRONOV
  0 - 1

  Náš semifinálový soupeř měl po celou dobu utkání viditelnou převahu, přesto naši hráči drželi bezbrankový stav až do úplného závěru.

   

  VOŠ A SPŠ, JIČÍN - Gymnázium HOŘICE
  1 - 2

  V tomto utkání se opakovalo finále okresního kola. Naše družstvo se ujalo v prvním poločase vedení brankou Macouna. Soupeř v druhém poločase srovnal stav na 1 : 1. O vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy.

   

  Celkové pořadí:

  1. SPŠ HRONOV
  2. SPŠ DOBRUŠKA
  3. Gymnázium HOŘICE
  4. VOŠ a SPŠ, JIČÍN
  5. SPŠ TRUTNOV
  6. SPŠ HRADEC KRÁLOVÉ

   

  Sestava našeho týmu:

  Brankář - Luboš Dumek P4b
  Obránci - Skřivánek Vojtěch P2B, Semerák Tomáš P4B, Hošek David P3A, Zeman Matěj P1
  Útočníci - Pokorný Tomáš S2, Němec Daniel S1, Havelka Tomáš P2B, Macoun Daniel S2, Dressler Štěpán S4, Schreier Michal T2

   

   

 • 21.11.2008
  Mgr. Zdeněk Burkert

  Okresní finále středních škol ve florbalu chlapců
  Hořice 19.11.2008

  KONEČNĚ PRVNÍ LETOŠNÍ PRVENSTVÍ

  V letošním školním roce se nám dosud nepodařilo v žádné sportovní soutěži v okresním kole zvítězit, čtyřikrát jsme skončili druzí. K dalšímu pokusu o zisk prvenství jsme se vydali s družstvem florbalistů do haly hořického gymnázia. A vůbec jsme si nevedli špatně…
  Turnaje se zúčastnilo 11 týmů ze škol jičínského okresu. My jsme hráli ve čtyřčlenné skupině. Následovaly boje v tříčlenných skupinách o konečné umístění. Pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství, cesta byla jasná. Všechno vyhrát. A tak se taky stalo…

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - ISŠ NOVÁ PAKA
  5
  - 0

  Úvodní tréma a obavy z nesehranosti z nás rychle opadly, soupeř naštěstí příliš nevzdoroval a to nám přineslo vcelku jasné vítězství.

  Branky: Macoun 2, Hošek, Havelka, Mašek

   

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - SZEŠ KOPIDLNO
  2 - 1

  Možná se nám zdálo, že se utkání vyhraje samo, ale soupeř nás vyvedl z omylu. Tak dlouho jsme si zahrávali s ohněm, až nám „zahradníci“ z Kopidlna vstřelili kontaktní gól na 2:1 a dohnali nás k velké nervozitě. Ale vyhráli jsme.

  Branky: Macoun, Dressler

   

  VOŠ a SPŠ, JIČÍN - SOU LÁZNĚ BĚLOHRAD
  3 - 0

  Na závěr bojů ve skupině utkání dvou dosud neporažených týmů přineslo velmi pěkný florbal. Náš tým předvedl koncentrovaný výkon a silnému soupeři jsme nepovolili ani gól.
  Branky: Němec, Schreier

   

  VOŠ A SPŠ, JIČÍN - GYMNÁZIUM NOVÁ PAKA
  3 - 1

  Pokračování v dobré kombinační hře se zajištěnou obranou byl recept na zasloužené vítězství v tomto zápase. Toto vítězství nám hodně přiblížilo náš cíl.
  Branky: Macoun, Schreier, Havelka

   

  VOŠ A SPŠ, JIČÍN - GYMNÁZIUM HOŘICE
  3 - 1

  Křest ohněm. Domácí prostředí a asi tři hlasité fanynky pracují proti nám, ale odpor hořických gymnazistů nebyl dost silný, aby nás zlomil.
  Branky: Pokorný, Mašek, Dressler

   

  Celkové pořadí:

  1. VOŠ a SPŠ, Jičín
  2. Gymnázium Hořice
  3. Gymnázium Nová Paka
  4. OU a PŠ Hořice
  5. MOA Jičín
  6. SOU Lázně Bělohrad
  7. Gymnázium Jičín
  8. SŠGS Nová Paka
  9. SŠ Zahradnická Kopidlno
  10. OA Hořice
  11. ISŠ Nová Paka

   

  Sestava našeho týmu:
  Brankář - Luboš Dumek P4b
  Obránci - Pokorný Tomáš S2, Skřivánek Vojtěch P2B, Hošek David P3A, Semerák Tomáš P4B
  Útočníci - Němec Daniel S1, Havelka Tomáš P2B, Macoun Daniel S2, Mašek Vojtěch P3B,
  Dressler Štěpán S4, Schreier Michal T2
  Zdeněk Burkert

   

 • 12.11.2008
  Mgr. Zdeněk Burkert

  NAPSALI O NÁS… (Jičínský deník – 10.11.2008)


  Zasloužené prvenství gymnazistů

  Bilance: Jaroslav Smolík je s čtvrtým místem jičínských středoškoláků spokojen
  Jičín/ I když republikové finále středních škol v kopané provázelo nepříznivé počasí, turnaj se podařilo zvládnout zásluhou nesmírné obětavosti pořadatelů, ale i samotných účastníků.
  Organizátoři museli hned v pátek řešit problém. Nepřijelo totiž šesté družstvo SPŠD Plzeň, což znamenalo přepracovat rozlosování, původní rozdělení do dvou skupin padlo a hrálo se systémem každý s každým. Po nočním dešti nastoupila mužstva v sobotu dopoledne k závěrečným zápasům.


  V duchu fair play
  Své zastoupení měl na turnaji i náš okres. Soutěž pořádala jičínská střední průmyslová škola, a tak právo startu mělo i její družstvo. Svěřenci Jaroslava Smolíka nezačali špatně. VOŠ, SPŠ Jičín porazila SOŠ, SOU Vyškov 3:2 (2:1), potom přišla krutá porážka 0:13 (0:7) s SŠ Ostrava – Kunčice, těsná prohra od SOŠ SOU Podbořany 1:2 (0:1), která rozhodla o bronzovém stupínku, a v závěrečném střetnutí Jičínští nestačili na vítěze, chlapce Gymnázia J. K. Tyla z Hradce Králové 0:3 (0:1).
  Kapitán VOŠ, SPŠ Jičín Marek Ouhrabka, jinak také hráč FC Milíčeves, mohl z rukou ředitele soutěže Josefa Čurdy a Květy Jeriové – Peckové, předsedkyně klubu Fair play Českého olympijského výboru, převzít diplom za čtvrté místo. Druhý východočeský celek, Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové, bral téměř vše. Kromě poháru a zlatých medailí i ocenění pro nejlepšího brankáře (Richard Kocík) a nejlepšího hráče, teprve patnáctiletého Matěje Ptáčka. A pro úplnost, nejlepším střelcem byl vyhlášen Michal Seidler (SŠ Ostrava – Kunčice), autor šesti pěkných branek. Vítěze čeká i start v dubnu příštího roku na světovém mistrovství ISF v Turecku, kam se všichni těší.
  Konečné pořadí: 1. Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové 12 bodů (skóre 8:2), 2. SŠ Ostrava – Kunčice 9 (21:2), 3. SOŠ a SOU Podbořany 6 (6:8), 4. VOŠ, SPŠ Jičín 3 (4:20), 5. SOŠ a SOU Vyškov 0 (5:12). (jp)

   

  Doplňujeme…
  Všichni naši hráči si zaslouží za svůj výkon i přístup k turnaji velkou pochvalu. Ve všech utkáních jsme se střetli se soupeři, jejichž týmy tvořili hráči mnohem vyšších soutěží. Přesto jsme se snažili vždy bojovat a hrát sympatický a útočný fotbal. „Odměnou“ a zároveň krutou daní za tento přístup nám byl již zmíněný hrozivý výsledek s Ostravou, která byla asi z poloviny tvořena hráči ligového dorostu Baníku Ostrava.
  Marek Ouhrabka se stal třetím nejlepším střelcem turnaje, fotbalové odborníky zaujal svým výkonem Jan Hartl. Titíž odborníci také ocenili náš kolektivní výkon. Škoda jen, že mnoho dalších dobrých hráčů nemohlo kvůli plnění oddílových povinností náš tým ještě posílit.

   

  Naše sestava:
  Marek Ouhrabka E4, Lukáš Veselý E4, Lukáš Hájek P4A, Tomáš Fejfar P4A, Milan Šubrt M4, Jan Hartl S4, Jakub Hojsák P3B, Jakub Kroupa P3B, Jan Březský E3M, Petr Škoda P2A, Martin Malý P2B, Jakub Volšický P2B, Vojtěch Řada S2, Petr Šafařík S2, Tomáš Pokorný S2.

   

  V roli pomocníků se na organizaci podíleli:
  Šárka Doležalová T2, Věra Dutkovská T2, Jiří Roman S2, Jan Březský E3M, Radek David P3A, Martin Kinský S3A.
  Také pomocníkům patří velký dík.


  Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert

   

 • 21.10.2008
  Jaroslav Smolík

  K O Š Í K O V Á

  V pátek 17. 10. 2008 uspořádala naše škola ve Sportovním areálu okresní kolo středních škol v košíkové chlapců, kterého se zúčastnilo 5 družstev. Ta se utkala systémem „každý s každým“ , na 2 x 10 min.

   

  Utkání našeho družstva:

   

  VOŠ a SPŠ Jičín - LG Jičín 22 : 16 Matějka 13, Rajm 5, Beneš V., Haken 2
  - MOA Jičín 33 : 29 Matějka 24,Rajm 5 Beneš V. 4

   
   

  Toto utkání bylo velice vyrovnané a o našem konečném vítězství se rozhodlo až v prodloužení, když naši hráči v 2 poločasu srovnali 10 bod náskok soupeře.

   

    - ISŠ N. Paka 24 : 37 Beneš V. 7, Matějka, Rajm 6, Beneš M. 5

   

  V tomto utkání jsme nastoupili na favorita celého turnaje, který od začátku utkání tuto roli potvrdil.

    - Gym N. Paka 26 : 15 Matějka 18, Rajm 3, Beneš V.,Haken 2,
  Haase 1

   

   Konečné pořadí:


   

  1. ISŠ Nová Paka 165 : 86 8 b.
  2. VOŠ a SPŠ, Jičín 107 : 97 7 b.
  3. LG Jičín 85 : 87 6 b.
  4. MOA Jičín 93 :126 5 b.
  5. Gymnázium Nová Paka 80 :132 4 b.

    
  Naší školu reprezentovali :


  P 2A - Matějka Michal, Rajm Jiří, Haken Lukáš, Sedláček Jan
  P 2B - Beneš Michal, Haase Matěj, Lauer Tomáš
  T 2 - Beneš Vojtěch

 • 8.10.2008
  Mgr. Zdeněk Burkert

  Přespolní běh
  Okresní kolo – Nová Paka 30. 9. 2008

   


  I v letošním školním roce se naši běžci zúčastnili tradiční podzimní prověrky běžecké zdatnosti – okresního kola v přespolním běhu. Na náročných novopackých tratích se nám v minulosti celkem dařilo a tak jsme do Nové Paky jeli opět s očekáváním solidního výkonu. Po odchodu loňských borců bylo třeba družstvo doplnit, ale naštěstí se i v nižších ročnících objevili zdatní běžci.
  Našim nejlepším závodníkem byl Michal Šolc z E3M, který doběhl na fantastickém 2. místě. V první desítce se ještě objevil Milan Šubrt z M4, který závod dokončil na pěkném 7. místě. Protože se ani další naši borci neztratili, v celkovém součtu jsme nakonec obsadili postupové druhé místo těsně před domácím gymnáziem. Stejně jako v atletice nás porazil náš úhlavní sok Lepařovo gymnázium Jičín.


  Umístění našich borců (celkem běželo 35 studentů 6 škol):
  2. Šolc Michal E3M
  7. Šubrt Milan M4
  11. Janata Jakub P2B
  12. Kynčl Jan S1
  19. Polonyi Jindřich S1
  21. Říha Prokop P3A

  Krajské kolo se koná 14.10.2008 v Polici nad Metují.

  Mgr. Zdeněk Burkert

 • 8.10.2008
  Mgr. Zdeněk Burkert

  Středoškolský atletický pohár 2008
  Okresní kolo – Jičín 24. 9. 2008

   


  Po loňském úspěšném tažení, které vyvrcholilo naší účastí v republikovém finále v Břeclavi, jsme i letos nastupovali s postupovými ambicemi. Přestože naši školu opustili vynikající běžci a vrhači, tým se podařilo dobře doplnit a celkový výsledek lze hodnotit vcelku pozitivně.
  Od samotného začátku bylo jasné, že o postup budeme soutěžit my a náš tradiční rival Lepařovo gymnázium Jičín. Bohužel průběh soutěže ukázal, že v okresním kole byl náš soupeř silnější a nakonec nás ziskem 8340 bodů o 196 bodů porazil.
  Přesto naši borci předvedli několik velmi pěkných výkonů. Nejlepší výkon zaběhl v běhu na 100 m Vít Bílek z E2M, který soutěž sprinterů vyhrál časem 11,4 s. Zdatně mu sekundoval Marek Studnička za stejné třídy, který v čase 11,8 doběhl druhý. Oba závodníci také nastoupili v běhu na 400 m, kde se jim již dařilo o malinko hůř. Svoji premiéru vcelku dobře zvládli v běhu na 1500 metrů Michal Šolc a Jakub Janata. Oba zaběhli časy okolo 4:45 min. a byl u nich vidět i prostor pro zlepšení. Ve skoku dalekém překonal Petr Fischer dvakrát 560 cm a ukázal, že si svoji nominaci právem zasloužil. Trochu se hledal Lukáš Koucký, který jistě s výkonem 531 cm nebyl spokojen. Jako naše silná disciplína se tentokrát ukázal skok vysoký. V něm naši závodníci Ondřej Kovář a Milan Šubrt překonali 172 cm, Filip Paulů dokonce skočil ještě o 4 cm výš. Ústup ze slávy jsme naopak zaznamenali ve vrhu koulí, kde se ani jeden z našich borců nepřiblížil 12 metrům a to je málo.

   

  Náš tým tvořili:
  Vít Bílek a Marek Studnička E2M, Petr Fischer P3B, Lukáš Koucký, Milan Šubrt a Jiří Rusek M4, Ondřej Kovář S4, Filip Paulů a Michal Šolc E3M, Jakub Janata P2B, Ladislav Seidl OK2, Ondřej Adamyk S2.

   

  Celkové 2. místo velmi dobrý celkový bodový zisk nám zajistil postup do krajského kola, které se koná v Hradci Králové 8.10.2008.

  Mgr. Zdeněk Burkert

 • 3.10.2008
  Správce

  KOPANÁ - OKRESNÍ KOLO

  Ve středu 1.10.08 se na hřišti ve Staré Pace konalo okresní kolo v kopané chlapců za účasti 7 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin. Hrací doba ve skupinách byla 1 x 20 min. Hrálo se za typicky podzimního počasí na podmáčeném terénu. Přesto měla většina utkání výbornou sportovní úroveň a obešla se bez úrazu (pouze jedno roztrženého obočí).

   

  Výsledky našeho družstva ve skupině:

  VOŠ a SPŠ, Jičín - SŠGS Nová Paka 1 : 0 br. – Ouhrabka
    - ISŠ Nová Paka 1 : 1 br. – Wagengnecht
    - SPOŠKA Jičín 6 : 0 br. – Bil 2x, Šafařík 2x, Ouhrabka, Kroupa


  Díky lepšímu skóre o 2 branky jsme postoupili z prvního místa ve skupině do finále, kde jsme se utkali s vítězem druhé skupiny MOA Jičín. Toto utkání se už hrálo na 2 x 15 min.

   

  F I N Á L E :

  VOŠ a SPŠ Jičín - MOA Jičín 0 : 0 pen. 2 : 3

   

  Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané s několika šancemi na obou stranách a tak o našem konečném 2.místě rozhodly až pokutové kopy.

   

  Složení našeho družstva :
  Ouhrabka M.,Veselý L. – E 4, Šubrt M. – M 4, Fejfar T. – P 4A, Bil J., Hartl J. – S 4, Hojsák J., Kroupa J., Krejčí O. – P 3B, Šafařík P., Roman J. – S 2, Kynčl J., Wagengnecht J. – S 1

  J. Smolík – uč.TV

 • 10.9.2008
  Mgr. Zdeněk Burkert

  SPORTOVNÍ DEN ŘEDITELKY ŠKOLY


  Poslední červnovou středu se uskutečnil tradiční sportovní den ředitelky školy pro žáky prvních až třetích ročníků. Soutěžními odvětvími byly lehká atletika, kopaná a volejbal. Pravidla účasti byla nastavena tak, aby se zapojilo co největší množství žáků z každé třídy.
   

  Soutěže začaly lehkoatletickým kláním. K vidění byla celá řada kvalitních výkonů. Nejlepší výkon dne předvedl Jakub Janata z P1B, který zdolal trať na 1500 m v čase 4:52,1 min. Druhý nejlepší výkon byl k vidění v sektoru pro vrh koulí, kde toto pětikilogramové náčiní poslal do vzdálenosti 11,79 m Ondřej Adamyk z S1. Na pomyslné třetí příčce v porovnávání výkonů pomocí vícebojařských tabulek se umístil Marek Studnička z třídy E1M, který zaběhl 100 m za 12,1 s. Ještě dodám vítěze zbylých disciplín: 400m – Marek Ouhrabka (E3) 56,0 s; skok daleký – Petr Tauchman (E1M) – 550 cm; skok vysoký – Filip Paulů (E2M) – 175 cm. Celkovými vítězi v lehké atletice se stali žáci P2B se 64 body před S2A (54b.) a M3 (34b.).
   

  Po skončení klání na tartanovém oválu tradičně následovaly turnaje v malé kopané a ve volejbalu. Zde v obou sportech kralovala mezi prvními ročníky třída P1A. Ve volejbalu druhých ročníků byla nakonec nejúspěšnější třída S2B, mezi třetími ročníky zahráli nejlépe studenti z P3B. V kopané druhých ročníků se jako nejlepší fotbalisté ukázali chlapci z E2M, v kategorii třetích ročníků to byli studenti z P3A.
   

  Když jsme nakonec sečetli výsledky všech tří sportovních odvětví, dostali jsme následující výsledky:

  1. P1A 14 b.
  2. P2B 13 b.
  3. P3A 13 b.


  O pořadí na druhém a třetím místě rozhodl větší počet lepších umístění ve prospěch P2B.
   

  Nejlepší týmy i jednotlivci byli odměněni na slavnostním vyhlášení výsledků, které se konalo v kině a bylo součástí slavnostního zakončení školního roku. Počasí bylo nádherné a tak s výjimkou jednoho ukopnutého palce, celá akce proběhla bez zranění a ke spokojenosti všech zúčastněných.


  Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert
  Vyučující TV
   

 • 25.3.2008
  Jaroslav Smolík

  OKRESNÍ   KOLO   VE   FLORBALU.

      V úterý 18. 3. 08 uspořádala naše škola okresní kolo ve florbalu chlapců, kterého se zúčastnilo 10 škol jičínského okresu.
      Družstva byla rozdělena do 3 skupin, ze kterých se podle pořadí postupovalo do dalších skupin, kde se hrálo o celkové pořadí.
      Naše družstvo bylo složeno převážně ze závodních hráčů, kloubilo se zde mládí a zkušenost. V náš neprospěch hrála malá sehranost týmu, která nás stála pravděpodobně možnost lepšího umístění. Přesto třetí místo můžeme považovat za úspěch.


  KONEČNÉ   POŘADÍ:

  1. MOA  Jičín
  2. Gym. Hořice
  3. VOŠ a SPŠ Jičín
  4. ISŠ Nová Paka

  Vítěz MOA  Jičín bude reprezentovat náš okres v krajském kole, které se koná 2. 4. v Trutnově.

   

  Naši školu reprezentovali :
  POKORNÝ T., MÉSZÁROŠ J. – S 1, SKŘIVÁNEK V. – P 1B, DRESSLER Ś. – S 3, ŠUK M.  S 4, HUBAČEK P 4A, SCHREIER M., ČTRVTNÍK M. – T1, SEMERÁK T., DUMEK L. – P 3B, STRÁNSKÝ M. – P 3 A.
  Závěrem je ještě třeba poděkovat jičínskému florbalovému oddílu za rozhodování utkání a materiální pomoc při zajištění tohoto turnaje.

 • 12.3.2008
  Jaroslav Smolík

   LYŽÁKY  - 2008

  V letošním školním roce se konaly v termínu od 11.2.-27.2.2008 na naší chatě v Poniklé 3.turnusy lyžařských kurzů, kterých se zúčastnilo 73 studentů z 1.ročníku.

  I přes špatné počasí a  sněhové podmínky, které v letošní zimě panovaly si studenti ve všech kurzech užili lyží dostatečně. Za sněhem jsme museli sice dojíždět na sjezdovku Aldrov a na běžky na Horní Mísečky, ale to jsme zvládli pomocí taxi a skibusu. O naše žaludky se staraly osvědčené kuchařky. Takže doufáme, že všichni účastníci byli spokojeni.


  Učitelé TV

   

   

 • 21.1.2008
  Jaroslav Smolík

  VÁNOČNÍ   MEZITŘÍDNÍ   TURNAJE

  v malé kopané

   

       V předvánočním týdnu se konal v tělocvičně naší školy už druhý ročník mezitřídního turnaje v sálové kopané. Ve čtvrtek se utkalo 9 tříd z 1. a 2. ročníku, druhý den hrálo 9 tříd ze 3. a 4. ročníku. Celkem bylo sehráno 44 utkání. Turnaje byly organizačně zajištěny učiteli TV, rozhodování jednotlivých zápasů  prováděli zástupci z  řad studentů. Ceny pro nejúspěšnější třídy věnovalo SRPŠ.

   

  Konečná pořadí

  1. a 2. ročníky                                                                                  3. a 4. ročníky

   

  1. místo           E2M                                                                          1. místo           P4B

  2. místo           S2A                                                                           2. místo           E3

  3. místo           P1A                                                                           3. místo           P3A

   

       Všechna utkání měla velice pěknou sportovní úroveň a tak po už tradičním volejbalovém Memoriálu Petra Letošníka, vznikla na naší škole další sportovní akce, která má své pevné místo v kalendáři školy.

 • 17.12.2007
  Mgr. Zdeněk Burkert
  BASKETBAL
  Okresní kolo – Hořice – 3.12.2007


      První prosincové pondělí proběhlo v Hořicích okresní kolo v basketbalu žáků středních škol. Do velmi pěkné haly hořického gymnázia dorazilo celkem 9 týmů z jičínského okresu. Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin, v nichž se utkala systémem každý s každým. Postupový klíč byl velmi neúprosný. Chceš vyhrát celkově? Nesmíš ani jednou zaváhat.

      K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu hořické obchodní akademie. Toto utkání pro nás bylo spíš rozcvičkou. Protože se ne všichni hráči znali, posloužilo nám také k tomu, aby jednotliví hráči ukázali, co v nich je. Vcelku v pohodovém tempu jsme soupeře přehráli 34 : 4.

      Dalším soupeřem byla novopacká ISŠ, o které jsme věděli, že to bude mnohem těžší oříšek. A byl. Ve velmi nervózním utkání jsme neustále dotahovali, neproměnili jsme celou řadu střeleckých pokusů a nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou obranou soupeře. Prohra 11 : 15 pro nás znamenala stop postupovým nadějím.

      V bojích ve skupině o 4. – 6. místo jsme nejprve utkali s jičínskou MOA. V úvodu utkání jsme se trochu potýkali s motivací, protože jsme si věřili na umístění mezi prvními třemi. Zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce, byť výsledek byl velmi těsný – 22 : 19.

      Závěrečné utkání mělo trochu nádech prestižního souboje, neboť jsme nastoupili proti pořádajícímu týmu hořického gymnázia. Úvod utkání naznačoval, že by se mohlo jednat o vyrovnaný duel. V průběhu zápasu se však ukázalo, že basketbalová kvalita byla tentokrát na naší straně. Zvítězili jsme výrazným rozdílem – 26 : 5.
      Předvedené výkony (vcelku solidní) tentokrát nestačily na lepší než čtvrté místo. Takže zase za rok …

  Všem reprezentantů patří pochvala za reprezentaci školy a za předvedené výkony.

  Statistika:

   

      Body Fauly Trestné hody  
  Koudelka P4B 11 3 10/6 60%
  Bohdálek P2B 10 0 0 -
  Matějka P1A 20 2 8/2 25%
  Rajm P1A 8 2 2/0 0
  Švandrlík S4 10 5 8/2 25%
  Tichava OK3 18 0 0 -
  Pěnička OK3 5 2 2/1 50%
  Beneš T1 10 4 0 -

 • 29.11.2007
  Jaroslav Smolík

  PŘESPOLNÍ   BĚH  -  2007/08


      Okresní kolo se konalo v Nové Pace a družstvo našich chlapců v konkurenci 5 škol obsadilo přesvědčivě s velkým náskokem 1. místo. Z jednotlivců se nejlépe umístil P. Kučera na 2.místě a J.Slavík na 7.místě.


      Krajské kolo se konalo v Polici nad Metují za velice špatného počasí a bylo velice vyrovnané. Našim chlapcům nakonec patřilo 7.místo, když je od 4.místa dělilo pouze sedm bodů. Opět se dařilo P.Kučerovi, který v jednotlivcích obsadil velice pěkné 3.místo.


  Naši školu reprezentovali: Kučera P. – P4A, Slavík J. S4, Šolc M., Steklý J. – E2M, Hyka J. P3A, Šubrt M. – M3, Smolík A. – P3B,Hartl J. – S3.

 • 29.11.2007
  Jaroslav Smolík

  STOLNÍ   TENIS   -   2007/08


      V letošním školním roce pořádala okresní i krajské kolo OA Jičín. Okresního kola v kategorii chlapců se zúčastnilo 8 škol našeho okresu a naše družstvo po vítězství v jedné skupině se ve finále utkalo s LG Jičín, ve kterém po boji prohrálo těsně 3 : 4 na utkání a obsadilo 2. místo. V kategorii dívek startovala 4 družstva a naše děvčata obsadila 4. místo.


      Do krajského kola postoupila dvě družstva a jelikož z ostatních okresů se žádná družstva v kategorii chlapců nezúčastnila, tak se opět opakovalo utkání s LG Jičín. Opět zvítězili chlapci z LG Jičín poměrem 6 : 2. Přesto patří našim chlapcům poděkování za 2. místo v kraji.


  Složení našich družstev: Luňák M. – S4, Kovář O. – S3, Fejtek O. – P3A, Macoun D. – S1. Mrkáček J. – P2B, Doležalová Š. a Knapová Š. – TL1.

 • 28.11.2007
  Jaroslav Smolík

  VOLEJBAL ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL

   

  30.10.2007 Jičín – okresní kolo

              Naše škola se stala již tradičně pořadatelem volejbalového klání středoškoláků v kategorii chlapců. Po loňském druhém místě jsme letos náš tým ještě posílili a brousili jsme si zuby na první místo, které by znamenalo postup do krajského kola. Turnaj, kterého se zúčastnilo sedm týmů z Jičínska, se pro nás vyvíjel vcelku příznivě a podle předpokladů. Od samého začátku bylo jasné, že o prvenství svedeme souboj my se sehraným družstvem hořického gymnázia. Na naší straně byla výšková převaha i vetší herní zkušenost, kterou představovali hráči se zkušenostmi z extraligových a  prvoligových juniorských soutěží. Pro našeho soupeře zase hrála větší bojovnost a sehranost, protože tento tým spolu hraje již od žákovských kategorií. To se ukázalo jako rozhodující a ve finálovém duelu naprosto zaslouženě zvítězili hořičtí. Naši hráči přesto zasluhují pochvalu za reprezentaci školy.

   

                                                                                          Jaroslav Smolík a Zdeněk Burkert

 • 17.9.2007
  Správce

  TURISTICKO-SPORTOVNÍ   KURZ   PRO   III. ROČNÍKY


  V termínu od 10.-14.září se uskutečnil turisticko-sportovní kurz pro třídy 3.ročníku, který proběhl ve dvou variantách.


  První skupina 27 studentů absolvovala vodácký kurz na Vltavě. Ve čtyřech etapách sjela úsek z Vyššího Brodu do Boršova, což je 70 km.


  Druhá početnější skupina absolvovala kurz s denní docházkou na sportovním stadionu a v okolí Jičína. Jeho náplní byly míčové hry, střelba ze vzduchovky, orientační běh a pěší nebo cykloturistika do Českého ráje. Na závěr týdenního sportování se studenti zúčastnili „Běhu Terryho Foxe“.


 • 14.3.2006
  Jaroslav Smolík
  Naši házenkáři na republikovém finále

  Průmyslovka pátá v republice.

  Ve dnech 25.-27. ledna 2006 proběhlo v Hluku u Uherského Hradiště republikové finále v házené středních škol v kategorii chlapců i dívek. Do tohoto finále se v každé kategorii probojovalo šest nejlepších družstev z celé ČR.
  Vítězstvím v kvalifikaci s Gymnáziem Česká Lípa v poměru 31 : 9 si účast vybojovalo družstvo chlapců VOŠ a SPŠ v Jičíně.
  Ve finálovém turnaji se naše družstvo utkalo ve skupině s SOŠ Praha s výsledkem 15:26 a favoritem celého turnaje a pozdějším jasným vítězem SŠTS Karviná 13:24. Po těchto dvouch porážkách v utkání o 5. místo porazili družstvo pořádajícího Gymnázia Uherské Hradiště 22 : 12. Družstvo VOŠ a SPŠ Jičín bylo složeno z těchto studentů : Rychna Lukáš, Jílek Dušan, Chýlek Tomáš, Šolc Petr, Kůtek Tomáš, Novotný Jakub, Pavlas Martin, Kříž Jan, Švandrlík Pavel, Luňák Michal a Gottwald Jaroslav. Nejlepším hráčem našeho družstva byl při závěrečném nástupu vyhodnocen brankář Dušan Jílek. Všem chlapcům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a jičínské házené.
  J.Smolík – učitel TV